Chciałbyś wyjechać na narty za granicę, lecz nie wiesz, jak konkretnie się do tego zabrać? Zobacz, jakie mamy dla Ciebie rozwiązania!

Jazda na nartach w Alpach
Jeżeli planujesz zimowy wyjazd na narty, zdecydowanie zastanawiasz się, które miejsce w tym roku wybrać. Praktycznie niewątpliwie zarówno ferie w Polsce jak i za granicą mają swoje zalety i minusy – jeżeli chcesz się przekonać, jak to dokładnie jest z feriami we Włoszech, dobrze trafiłeś!

Dlaczego właśnie Włochy?

Jazda na nartach w Alpach
Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

Włochy praktycznie od lat są zdecydowanie najpopularniejszym państwem, do którego jeździ się w Europie na narty. Świetne stoki wprawdzie są także w Austrii lub w Szwajcarii, jednakże tym zazwyczaj jest znacznie zimniej niż we Włoszech, a jednocześnie o wiele drożej. Wprawdzie wyprawa do Włoch zdecydowanie będzie kosztował Cię nieco więcej niż ferie w Polsce, jednak z drugiej strony dla osób radzących sobie trochę lepiej na nartach zazwyczaj warunki panujące w Polsce są niewystarczające. Włochy nie są równocześnie aż tak kosztowne, żebyś nie mógł sobie pozwolić na taki wyjazd (zobacz więcej) raz do roku. Jeżeli chodzi o pogodę na wyjazd na narty Włochy również bez wątpienia plasują się w czołówce – zazwyczaj można liczyć na niewielkie słońce i niezbyt zimne temperatury, dzięki czemu w czasie dnia jeździ się wyjątkowo przyjemnie.

Wyjazd samodzielny

Jeżeli chodzi o samodzielny wyjazd na narty Włochy również są godne polecenia – właściwie wszyscy mówią doskonale po angielsku, zatem bez wątpienia nie będziesz mieć najmniejszych kłopotów ze zorganizowaniem noclegu lub kupnem karnetu. Jeśli jesteś elastyczny czasowo, wtedy polecamy przede wszystkim Livigno – w pewnych okresach przy zakupie noclegów w poszczególnych miejscach można dostać karnet narciarski gratis, co z pewnością znacząco obniży koszty całego wypadu.

Wyjazdy zorganizowane

Jeżeli nie masz czasu czy ochoty na planowanie wypadu na narty samodzielnie, wtedy możesz zdecydować się na wykupienie wycieczki zorganizowanej. Jeżeli chodzi o zorganizowane wyjazdy narciarskie Austria [polecamy] jest niezwykle popularną destynacją, więc na pewno znajdziesz coś właściwego dla siebie. Można wybierać na przykład pomiędzy wyjazdami studenckimi a wycieczkami dla rodzin z dzieciakami – zazwyczaj właściwie każdemu udaje się wybrać coś odpowiedniego dla jego potrzeb, a jednocześnie na jego kieszeń, co bez wątpliwości również jest ważne.

Polecamy serdecznie wyjazdy do Włoch lub Austrii!