Co mamy sądzić o takiej formie rozrywki jak Escape room? Czy jest to dobra forma integracji?

Escape Room jest to coraz bardziej ceniona rozrywka. Posiada ona korzenie w świecie wirtualnych gier, gdyż w 1988 roku pojawiła się pierwsza tego gatunku gra. Była Ona oparta wyłącznie na tekście, który pojawiał się graczowi na ekranie monitora. A sama treść przygody, czyli opisu wyglądu pomieszczenia, jak również innych części składowych, była wystarczająca, żeby gracz świetnie się bawił i dążył do ucieczki z pomieszczenia, w którym został zamknięty. Dzisiaj można przeżywać to na nowo.

Escape Room to coraz bardziej popularna rozrywka. Posiada ona swoje korzenie w świecie wirtualnych gier, ponieważ w 1988 roku powstała pierwsza takiego rodzaju gra. Była oparta wyłącznie na tekście, jaki pokazywał się na monitorze. A sama treść przygody, to znaczy opisu wyglądu pomieszczenia, jak również pozostałych składowych, była wystarczająca, żeby grający w taką grę człowiek świetnie się bawił i dążył do ucieczki z pomieszczenia, w którym został zamknięty. Obecnie można przeżywać to na nowo.

Ciekawym pomysłem, szczególnie dla starszych dzieciaków jest Escape rooms. Gdańsk na przykład daje tego typu możliwości. To nie tylko sama rozrywka, ale również nauka podejścia logicznego. Zabawa polega na tym, iż jesteśmy zamykani w pokoju, z którego mamy wyjść się w danym czasie. Aby to zrobić musimy rozwiązać kilka zagadek, które w końcu doprowadzają nas do klucza, lub kodu do drzwi. To zabawa dla całej rodziny (wartościowe informacje pod tym adresem) i ćwiczenie umiejętności współpracy w grupie.

Jeśli zafrapowała Cię omawiana kwestia, śmiało wejdź na ten odnośnik – to opracowanie (http://www.stajniaiskra.pl/art/1365/poradnik-jezdziecki.html) z pewnością też będzie warte Twojego zainteresowania.

Z pewnością nie zauważymy, jak upłynie godzina na znajdowaniu ukrytych zagadek.

Escape Room - gra integracyjna

Autor: thornet_
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy pragniemy się przekonać, co fajnego możemy zrobić ze znajomymi, tak by równocześnie się sprawdzać w logicznym myśleniu, to koniecznie zobaczmy jak funkcjonuje Escape Toom (tutaj przeczytasz więcej) Gdańsk ma szansę nam to udowodnić. Jesteśmy zamykani w odpowiednim pokoju, w którym są przygotowane różnorakiego typu zagadki, jeśli je rozwikłamy oraz sami wyjdziemy przed upływem godziny to zwyciężyliśmy. Jeżeli przypatrzymy się ofertom, to może się okazać, że różnego rodzaju escape room Gdańsk nam oferuje, o przeróżnej tematyce, więc będziemy mieli szansę wyszukać coś właściwego dla siebie.

Dziś takie lokale można spotkać w całym kraju. Gdańsk okaże się najlepszym rozwiązaniem w przypadku mieszkańców Trójmiasta. W tak wielkim oraz pulsującym życiem mieście bez wątpienia nie brakuje atrakcji.