Co powinno znaleźć się w każdym salonie kosmetycznym?

Chcesz stworzyć salon kosmetyczny? A może prowadzisz już taki biznes i chcesz wymienić używany sprzęt na nowy, który wpłynie na wysoką jakość usług? Dowiedz się co jest podstawą wyposażenia salonu kosmetycznego.

Chcesz mieć salon kosmetyczny? A może prowadzisz już taki biznes i chcesz wymienić sprzęt na nowszy, który wpłynie na dobrą renomę? Dowiedz się co jest podstawą wyposażenia gabinetu kosmetycznego.

Fotel do salonu kosmetycznego

kadr - skóra

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia żadnen salon kosmetyczny nie może obejść się bez fotela, który pozwala na wykonywanie zabiegów. Taki fotel powinien zapewniać wygodę klienta podczas długiego zabiegu, ale również umożliwiać komfortowe warunki pracy kosmetyczce, polegające na łatwym dostępie do pielęgnowanych partii ciała. Oprócz uniwersalnych foteli, producenci wyposażenia do salonów kosmetycznych oferują także specjalne fotele, przeznaczone do konkretnych zabiegów. Z pewnością nieodłącznym obszarem działalności każdego gabinetu https://www.novagroup.pl/kategoria/lasery kosmetycznego są zabiegi dotyczące pielęgnacji stóp i paznokci. Właściwie w ofercie każdego takiego salonu znajdziemy pedicure. To zabieg, któremu poddaje się paznokcie u stóp. Można wyróżnić kilka rodzajów pedicure – kosmetyczny, leczniczy i pedicure biologiczny – w każdym z nich niezbędny jest fotel do pedicure. Ten fotel gwarantuje trzymanie stóp w stabilnej pozycji, Zaawansowane możliwości regulacji pozwalają na dostosowanie fotela do indywidualnych potrzeb. Wyjątkowo wygodne są fotele sterowane elektrycznie za pomocą pilota. Użyteczne będą także modele wyposażone w brodzik.

Dlaczego warto kupić autoklaw parowy?

płótno - skóra

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy gabinet kosmetyczny powinien być wyposażony w sprzęt do sterylizacji. Do tego celu wykorzystywane są parowe autoklawy. Takim właśnie urządzeniem jest autoklaw klasy b. Posiadanie tego sprzętu świadczy o profesjonalnym podejściu do świadczonych usług. Sterylizacja to w salonach kosmetycznych absolutny standard. Poza tym, sterylizacja na najwyższym możliwym poziomie może przynieść zalety marketingowe oraz wpłynąć na renomę gabinetu. Gabinet, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa poprzez stosowanie autoklawu do sterylizacji najnowszej generacji z pewnością będzie często odwiedzany przez klientki.

Próby wprowadzania oszczędności w zakresie sterylizacji mogą skończyć się tragicznie dla klientów, a co za tym idzie doprowadzić do złej opinii o danym gabinecie. Brak sterylizacji wyposażenia stosowanego do zabiegów może doprowadzić do chorób czy uczuleń i jest zwyczajne niemoralne.