Co najbardziej korzystnie zobaczyć na Warmii? Jakiego typu miasta dobrze tam odwiedzić? Co ma do zaproponowania Warmia?

Wystarczy krótki urlop, by faktycznie miło spędzić wolny czas w rejonie Warmii. To region warty odwiedzenia, powie to każdy, kto już tu chociaż raz tam był. To jednakowoż również bardzo miła zachęta dla osób, jakie jedynie słyszały o Warmii, ale nigdy nie miały możliwości jej poznać.

Wystarczy niezbyt długi urlop, ażeby bardzo miło spędzić wolny czas w rejonie Warmii. To region warty odwiedzenia, przyzna to każdy, kto już tu choć raz tam był. To jednak też miła zachęta dla osób, jakie jedynie słyszały o Warmii, lecz nigdy nie miały okazji jej odwiedzić.

Jeżeli noclegi warmia zapewnia ciekawą ofertę, i to w różnorakich miejscach. Choć na pewno popularny jest Olsztyn, tak więc jak Warmia to na pewno trzeba odwiedzić to miasto. Godny uwagi jest zamek, który został postawiony przez kapitułę warminśką na potrzeby tworzonej w tym obszarze administracji.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do następnej witryny, na której przygotowaliśmy szczegółowe artykuły – najedź na link warsztat tuningowy wrocław.

Kolejny zabytek – Katedra św.Jakuba jest najstarszym budynkiem w Olsztynie. Początki budowy sięgają roku 1315, to jeden z bardziej wartościowych zabytków sakralnych Warmii. To gotycka budowla halowa z 70-metrową wieżą. W okresie swojej historii kościół wielokrotnie padał łupem zdobywców, wśród nich byli Krzyżacy, wojska rosyjskie oraz napoleońskie.

widoki na warmii

Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

Był więc burzony oraz odbudowywany, nie zachowało się niestety oryginalne wyposażenie wnętrza. Następne ciekawe miasto to Lidzbark Warmiński. W tego typu mieście nie ma co się wahać, od razu najkorzystniej udać się na zamek, ponieważ jest jednym z bardziej cennych w całym regionie. Na pewno warto odwiedzić zamkowe muzeum, zrobić sobie spacer po dziedzińcu i krużgankami, są bardzo podobne do tych na Wawelu. Jeżeli chodzi o Warmię to faktycznie warto odwiedzić też Iławę i Ostródę. Iława wygląda dosyć nowocześnie, chociaż jest to miasto o wiele starsze niż Olsztyn. Nie zachowały się najstarsze zabytki.

Iława miała takiego właśnie pecha, że od początku swojego istnienia leżała na szlaku różnorodnych wojskowych operacji, z takiego również względu przykładowo w 1945, w okresie tak zwanego wyzwalania przez Armię Czerwoną miasto zostało całkowicie zburzone. Iława jest położona nad wspaniałym jeziorem Jeziorak, dzięki temu miło spędzimy tu czas. Ostróda ma na pewno rewelacyjny wodny szlak, jedyny takiego typu na świecie, czyli szlak Kanału Elbląskiego. Jeżeli będziemy w Ostródzie to obowiązkowo wybierzmy się tym szlakiem i cieszmy się widokami. Faktycznie wycieczka po Warmii dostarczy niezwykłych wrażeń, tak więc jeśli mamy choć krótki urlop to bardzo dobrze o tym pomyśleć.