Co wskazane jest ujrzeć w Toruniu?

Toruń to kategorycznie jedno z piękniejszych miast w Polsce. Pożądane byłoby wybrać się tam choć na weekend. W Toruniu czeka na nas wiele atrakcji oraz interesujących miejsc, jakie niewątpliwie chętnie zobaczymy. Co wskazane jest zwiedzić, będąc w Toruniu?

Toruń to kategorycznie jedno z piękniejszych miast w Polsce. Warto wybrać się tam choć na weekend. W Toruniu czeka na nas masa atrakcji oraz fascynujących miejsc, jakie naturalnie ochoczo zobaczymy. Co należałoby zwiedzić, będąc w Toruniu?

perspektywa - wycieczki

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcje w toruniu są nadzwyczaj rozmaite. Na pewno zachwycą nas toruńskie zabytki, z których mnóstwo pozostało wpisanych na światową listę UNESCO. Toruński główny plac jest jednym z najpiękniejszych na obszarze Polski, mieści się tam znakomity Ratusz, jaki przyciąga uwagę wielu turystów. Interesującym zabytkiem w Toruniu jest także Dwór Artusa, jaki znacząco wyróżnia się z innych kamienic. Też Dwór Świętego Jerzego albo różne kościoły zachwycają turystów zwiedzających to ładne miasto. Na pewno są to kolejne atrakcje w Toruniu, jakie powinno się zobaczyć.

Toruń jest miastem pełnym zieleni, osoby, jakie cenią energiczny wypoczynek, naturalnie odkryją interesujące opcje dla siebie. Jadąc do takiego miasta, jak na przykład toruń zwiedzanie powinno się zacząć od spacerów po rynku, wolno także wybrać się na Bielany oraz Bielawy bądź Las Piwnicki. Także Brabarka jest nadzwyczaj intrygującym regionem wartym zobaczenia. To duży kompleks leśny, w jakim znajduje się mnogość strzeżonych gatunków.

Ważnym symbolem Torunia jest Obserwatorium Astronomiczne oraz Planetarium, w jakim wolno zobaczyć faktycznie niezwykłe, atrakcyjne seanse. Jak wiadomo, Toruń słynie z wyśmienitych pierników, jakie odszukamy w każdym toruńskim sklepie. Ciekawostką jest to, iż słynne toruńskie pierniki doczekały się tu własnego muzeum.

Chcesz przeglądnąć kilka kolejnych naszych tekstów? Rewelacyjnie! chcemy więc poinstruować Cię, że jesteśmy tu (http://horyzont.net.pl/) – wyszukasz nas w tym linku.

Będąc w Toruniu, zdołamy więc wybrać się także do Muzeum Piernika oraz Piernikowego Miasteczka. Wszelkiego roku, w Toruniu, odbywa się też Święto Piernika. W czasie tego święta zdołamy spróbować wspaniałych, świeżych pierników, i nawet wziąć czynny udział w warsztatach ich wyrabiania.

Oczywiście Toruń kryje w sobie jeszcze mnogość fenomenalnych atrakcji i atrakcyjnych zabytków. Wskazane jest zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w którym odszukamy opis najważniejszych z nich.