Cudowny ostatni weekend tego roku pośrodku mazurskiego jeziora – jedyny w swoim rodzaju Sylwester.

Pomysłów na czynny urlop jest ogromna liczba. O tej porze roku można pojechać na weekend do Zakopanego, żeby połazić po szlakach turystycznych, zjeść gorącego oscypka z żurawiną oraz kupić czapkę na Krupówkach. Można również pojeździć na nartach czy snowboardzie w polskich Tatrach lub w Alpach. Ale czy myślał ktoś o spędzeniu kilku dni pośrodku jednego z mazurskich jezior? W zimie Mazury są równie malownicze co latem, natomiast zimne i czyste powietrze oczyści nasze płuca z śmierdzącego spalinami miejskiego powietrza.

Pomysłów na czynny wypoczynek jest wiele. O tej porze roku możemy pojechać na weekend do Zakopanego, żeby pochodzić po szlakach turystycznych, zjeść gorącego oscypka z żurawiną i kupić rękawiczki na Krupówkach. Można również pojeździć na nartach albo snowboardzie w naszych Tatrach albo w Alpach. Lecz czy pomyślał ktoś o spędzeniu kilku dni na środku jednego z mazurskich jezior? W zimie Mazury są tak samo malownicze co latem, natomiast zimne oraz czyste powietrze oczyści nasze płuca z brudnego spalinami miejskiego powietrza.

Czarter jachtu na Mazurach (Giżycko)

Źródło: pixabay.com

Jako, że obecnie zimy nie są srogie słodkowodne jeziora nie zamarzają, dlatego Mazury od kilku lat są przez cały rok mogą przyjmować turystów. Oprócz takich atrakcji jak dzika przyroda, pełna zwierząt, która wręcz kusi, by pozwiedzać jej dzikie ostępy, prócz okazji rozbicia namiotu nad kamienistym brzegiem jednego w wielu jezior albo spędzenia weekendu w wygodnym hotelu ze spa, jest jeszcze jedna atrakcja, jaka przebija pozostałe. Kto tego już doświadczył ten świetnie wie, że pływanie jachtem daje każdemu pewne uczucie wolności, spokój i ciszę – wszystko to czego brakuje nam w codziennym życiu. Dla tych, którzy nawet zimą chcą poczuć wiatr we włosach, idealnie sprawdzą się łodzie motorowe. Co prawda woda jest lodowata, lecz jeżeli posiadasz pewność, iż nie wlecisz do wody możesz bez obaw szaleć po jeziorze. Wracając do jachtów, Ci hołubią tradycji z pewnością będą woleć wypożyczyć jacht z żaglem, natomiast wolący komfort i prostotę w użytkowaniu, wypożyczą jachty z silnikiem motorowym. Nasza firma ma na stanie obydwa rodzaje jachtów. „Zimowe” wersje jachtów posiadają nieco inne wyposażenie tak, by możliwe było bezpieczne ich użytkowanie w okresie niskich temperatur. Niejednokrotnie nocami temperatury spada poniżej dodatniej kreski, dlatego dla komfortu wynajmujących nasze jachty posiadają zamontowany system ogrzewania, jaki ponadto jest właściwie wytłumiony, by nie był dokuczliwy dla uszu i umożliwiał komfortowy sen. Jachty mają zamocowane silniejsze 60 KM silniki (w każdej po jednym), które pozwalają rozpędzić się do prawie 30 km/h.

Jeżeli w zamieszczonym tutaj artykuły nie znalazłeś intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (https://lemans.pl/) podobny materiał.

Silniki są co więcej bardzo oszczędne, ponieważ zużywają jedynie 17 litrów na godzinę pracy. Każdy jacht posiada również własną lodówkę, która jest wliczona w cenę. Jeżeli interesuje Was czarter jachtu Mazury stoją dla Was otworem. Obecnie ceny wynajmu jachtów (nawet tych z listy ekskluzywnej) są dużo mniejsze niż w sezonie.

Nawet nie masz co zwlekać, a jechać na Mazury. Uważamy, że spędzenie końca roku w jachcie pośrodku jeziora jest niesamowitym doświadczeniem. Jeśli cisza, spokój i gwieździste niebo to to, co kochasz, już wiesz, gdzie jechać.