Czemu należy zwiedzić Toruń? Jakie walory to miasto oferuje? Jakiego typu ma zabytki?

Niewiele osób wie, lecz Toruń, w przeciwieństwie do innych cudownych ośrodków miejskich jak Wrocław lub Gdańsk, nie uległ zniszczeniu w czasie Drugiej wojny światowej. Z takiego powodu zostało w nim wiele niesamowitych zabytków, jakie korzystnie poznać.

Niewiele osób wie, lecz Toruń, w przeciwieństwie do pozostałych cudownych miast jak Wrocław lub Gdańsk, nie uległ zniszczeniu w okresie Drugiej wojny światowej. Z tego względu zachowanych jest w nim bardzo dużo niezwykłych zabytków, jakie warto poznać.

zwiedzanie torunia to prawdziwa przygoda, ponieważ to miasto gwarantuje wiele walorów historycznych, tradycyjnych i architektonicznych. Wszystkie one są naprawdę doceniane. W rzeczywistości jeżeli się uprzemy jesteśmy w stanie zwiedzić najbardziej istotne miejsca w Toruniu bardzo szybko, lecz nie warto tak bardzo się śpieszyć, bo tym niezwykłym miastem dobrze się delektować. Nie zadziwia więc, iż jeśli wycieczki toruń zasługuje na wartościową uwagę.

góry - image

Autor: Ziemowit Cabanek
Źródło: http://www.flickr.com

W mieście tym zwiedza się najbardziej wiekowe części miasta z licznymi, pięknymi zaułkami. To tak zwany Średniowieczny Zespół Miejski, a na niego składają się trzy najważniejsze elementy. Rozpoczynamy tłumacz przysięgły gorzów Starego Miasta, jakie prawa miejskie zdobyło w 1233 roku, przechodzimy dalej do Nowego Miasta, a następnie do Zamku Krzyżackiego, jaki został stworzony w połowie trzynastym wieku. Takie wszystkie rejony miasta mają wielkość łączną 36 hektarów, tam mamy większość zabytków, które najlepiej poznać.

W Toruniu wszędzie widać ślady gotyku, a nad wszystkim od ponad pięciuset lat czuwa duch Kopernika. Cały średniowieczny Zespół Miejski wpisano na na listę UNESCO, co tylko pokazuje, jaką pozycję artystyczną i historyczną ma Toruń. Bez wątpienia, jeżeli nigdy nie byliśmy w Toruniu warto bardzo szybko nadrobić tę zaległość, bo to jedno z bardziej pięknych miast w Polsce, a nawet Europie.