Czemu opłaca się odwiedzić Krosno? Czym przyciąga do siebie miasto? Co dobrze jest zwiedzić w okolicy?

Istnieją takie miasta w naszym kraju, jakie nie są tak popularne wśród turystów. Wiele miejscowości leżących poza standardowym wycieczkowym szlakiem może zaskoczyć niesamowitym pięknem, ilością atrakcji oraz klimatem. Opłaci się je poznać, gdyż z pewnością są tego warte.

Są tego typu miasta w Polsce, które nie są tak popularne wśród turystów. Wiele miejscowości będących poza standardowym wycieczkowym szlakiem może zaskoczyć swoim pięknem, mnogością atrakcji oraz klimatem. Opłaci się je poznać, gdyż z pewnością są tego warte.

obrazeczek - urlop

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Przykład to Krosno, które z pewnością przez wzgląd na dość odległe położenie na wschód jest miastem pomijanym. Wiele osób jeździ do Krakowa, a jeżeli już tak daleko na wschód Polski, to raczej w Bieszczady. Natomiast Krosno nie zawsze jest na liście miejsc, jakie trzeba zobaczyć, a szkoda, ponieważ to naprawdę miejscowość z klimatem. Oprócz tego, jeśli chodzi o noclegi krosno posiada dość dobrą bazę noclegową, dlatego nie musimy się martwić o znalezienie czegoś odpowiedniego. Z pewnością pierwsza rzeczą, która w Krośnie przypadnie do gustu, jest brak ogromnej rzeszy turystów, którą można spotkać w największych miastach, atrakcjach czy znanych miejscach w naszym kraju. To, że miasto to nie jest standardowym miejscem na wycieczki sprawia, iż możemy cieszyć się w nim spokojną atmosferą bez tłumów ludzi.

Na pewno nie sposób nie być oczarowanym samym rynkiem, jaki ma niesamowity klimat. Ładne kamieniczki znajdujące się w jego obrębie robią miłe wrażenie tak w ciągu dnia, jak i wieczorem, kiedy są ciekawie oświetlone.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się, które strony są zachwalane przez inne osoby, to zobacz polecane info (www.wilanow.varsovia.edu.pl/) na taki temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaciekawić.

Bez wątpienia dobrze jest zrobić sobie powolny spacer po tym miejscu oraz przejść się ciekawymi podcieniami kamienic. Jeśli interesują nas pokoje krosno z pewnością może zaoferować również takie w rynku, dobrze jest z nich skorzystać, żeby jeszcze w większym stopniu wczuć się w klimat miejsca. Tereny blisko rynku obfitują w wiele ładnych zabytków architektonicznych zabytków z najróżniejszych czasów. Ci, którzy lubią zwiedzać kościoły, będą mieli w tym mieście sporo do zwiedzania. Kościół Farny, kościół NMP Królowej Polski czy św. Wojciecha z pewnością zrobią bardzo pozytywne wrażenie.

Kiedy już uda się zwiedzić samo Krosno, to dobrze będzie poznać jak przedstawia się okolica, ponieważ region ten obfituje w wiele ładnych miejsc. Tereny Beskidu Niskiego czy Pogórza są z pewnością warte zobaczenia. Ładne krajobrazy oraz niezdeptana przez turystów natura są godne polecenia. Ktoś, kto szuka spokoju odnajdzie go na pewno.