Czemu opłaca się odwiedzić Krosno? Czym przyciąga do siebie miasto? Co dobrze jest zwiedzić w okolicy?

Są tego typu miasta w naszym kraju, jakie nie są tak powszechne wśród turystów. Wiele miast leżących poza utartym wycieczkowym szlakiem zaskakuje swoim pięknem, mnogością atrakcji albo klimatem. Warto je poznać, gdyż na pewno są tego warte.

Są tego typu miasta w Polsce, które nie są tak popularne wśród turystów. Wiele miejscowości będących poza standardowym wycieczkowym szlakiem może zaskoczyć swoim pięknem, mnogością atrakcji oraz klimatem. Opłaci się je poznać, gdyż z pewnością są tego warte.

obrazeczek - urlop

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Przykład to Krosno, które z pewnością przez wzgląd na dość odległe położenie na wschód jest miastem pomijanym. Wiele osób jeździ do Krakowa, a jeżeli już tak daleko na wschód Polski, to raczej w Bieszczady. Natomiast Krosno nie zawsze jest na liście miejsc, jakie trzeba zobaczyć, a szkoda, ponieważ to naprawdę miejscowość z klimatem.

Kliknij ten link i sprawdź tutaj dodatkowe informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

Oprócz tego, jeśli chodzi o noclegi krosno posiada dość dobrą bazę noclegową, dlatego nie musimy się martwić o znalezienie czegoś odpowiedniego. Z pewnością pierwsza rzeczą, która w Krośnie przypadnie do gustu, jest brak ogromnej rzeszy turystów, którą można spotkać w największych miastach, atrakcjach czy znanych miejscach w naszym kraju. To, że miasto to nie jest standardowym miejscem na wycieczki sprawia, iż możemy cieszyć się w nim spokojną atmosferą bez tłumów ludzi.

Na pewno nie sposób nie być oczarowanym samym rynkiem, jaki ma niesamowity klimat. Ładne kamieniczki znajdujące się w jego obrębie robią miłe wrażenie tak w ciągu dnia, jak i wieczorem, kiedy są ciekawie oświetlone.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się, które strony są zachwalane przez inne osoby, to zobacz polecane info (www.wilanow.varsovia.edu.pl/) na taki temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaciekawić.

Bez wątpienia dobrze jest zrobić sobie powolny spacer po tym miejscu oraz przejść się ciekawymi podcieniami kamienic. Jeśli interesują nas pokoje krosno z pewnością może zaoferować również takie w rynku, dobrze jest z nich skorzystać, żeby jeszcze w większym stopniu wczuć się w klimat miejsca. Tereny blisko rynku obfitują w wiele ładnych zabytków architektonicznych zabytków z najróżniejszych czasów. Ci, którzy lubią zwiedzać kościoły, będą mieli w tym mieście sporo do zwiedzania. Kościół Farny, kościół NMP Królowej Polski czy św. Wojciecha z pewnością zrobią bardzo pozytywne wrażenie.

Kiedy już uda się zwiedzić samo Krosno, to dobrze będzie poznać jak przedstawia się okolica, ponieważ region ten obfituje w wiele ładnych miejsc. Tereny Beskidu Niskiego czy Pogórza są z pewnością warte zobaczenia. Ładne krajobrazy oraz niezdeptana przez turystów natura są godne polecenia. Ktoś, kto szuka spokoju odnajdzie go na pewno.