Dlaczego najlepiej pojechać do Warmi? Co najbardziej korzystnie tam poznać? Jakie atrakcje dobrze wziąć pod uwagę?

Hotel
Warmia jest dosyć rzadko odwiedzanym miastem w Polsce, a w rzeczywistości ma naprawdę wiele atrakcji, które dobrze poznać. Z pewnością, jak już wybierzemy się na Warmię, to najlepiej udać się do palmiarni, która zbudowana jest na Winnym Wzgórzu. Z tamtego miejsca rozpościera się wspaniała panorama na całą Warmię. Odnajdziemy tam ponad dwieście gatunków egzotycznych roślin, przykładowo znaczącą palmę daktylową.

W tym miejscu odnajdziemy dużą ilość urokliwych miejsc, takiego typu jak akwaria pełne kolorowych ryb. Choćby i z tego powodu noclegi są naprawdę popularne, więc nie zadziwia, że z roku na rok przyjeżdża coraz więcej turystów, lecz to jak wiadomo nie wszystko – sprawdź to.

Hotel na Warmii
Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Na Warmii znajduje się cudowne Stare Miasto. W centrum znajduje się ratusz, który pochodzi z 15 wieku. Stąd właściwie najbardziej korzystnie zacząć wędrówkę po centrum miasta, w tamtym miejscu również ma miejsce bogata baza hoteli. Jak bowiem hotel ma do zagwarantowania bardzo dużo. Na uwagę zasługuje również Góra Tatrzańska. Jest to rewelacyjne miejsce na spacery, a zimą nawet to miejsce nadaje się na narty. Na prawie dwustumetrowym wzniesieniu zbudowano wyciąg narciarski. Warmia będzie również bardzo ciekawa dla wielbicieli win, gdyż można znaleźć tu Muzeum Wina. Dzięki temu możemy dowiedzieć się interesujących rzeczy o historii wina z Warmii, procesie produkcji takiego napoju, przekonać się jak prezentowały się dawne etykiety czy archiwalne fotografie z winobrań. Nie trzeba być nawet wielkim wielbicielem wina, żeby docenić taką wystawę, która jest z pewnością interesującym doświadczeniem – .

Chociaż ten skansen znajduje się poza miastem – w Ochli, to dobrze jest, żeby go odwiedzić. Na 13 hektarach zebrano ponad sześćdziesiąt zabytkowych budynków wiejskich, przykładowo wieżę winiarską. To jedynie kilka przykładów, ale ukazują one, że rzeczywiście warto wybrać się na Warmię i miło i pożytecznie spędzać tam czas. Szczególnie to optymalny pomysł, jak brak nam inspiracji podróżniczych. Czasem planujemy daleki podróże, a nie wiemy, że bardzo ciekawe rzeczy mamy tuż pod domem. W takim sensie Warmiaa na pewno zasługuje na uwagę.