Czym się kierować, stawiając na czarterowy wynajem jachtu? Co dobrze jest wiedzieć?

Marzy ci się doskonały rejs po Mazurach? Sprawdź, na co dobrze jest zwracać uwagę.

Planujesz niezapomniany rejs po Mazurach? Zobacz, na co dobrze jest zwracać uwagę.

Jacht

Autor: Galeon
Źródło: Galeon

Jeżeli interesuje cię czarter jachtów motorowych, powinieneś kierować się więcej niż jednym kryterium, jakim jest suma, którą trzeba wyłożyć. Cena, rzecz jasna, jest kluczowa, ale często bywa tak, że niewielka cena będzie świadectwem usług niskiej jakości oraz kiepskiego stanu jachtu. Na rynku dostępne są odmienne jachty. Trzeba więc pieczołowicie rozważyć, jaką kwotę możemy wyłożyć, ile osób będzie żeglować.

Powinno się mieć z tyłu głowy, że w środku sezonu kwota za czarter jachtów motorowych będzie najwyższa. Po sezonie i przed nim, możemy znaleźć znacznie tańszą ofertę. Im bardziej wyposażony, większy, nowszy jacht, tym tym większe pieniądze trzeba przeznaczyć. Trzeba dodać, że podczas rejsu zakazane jest mycie jachtu przy użyciu, które mogłyby zanieczyścić wodę. Do czyszczenia pokładu należy stosować szczotkę ryżową oraz wiaderko na lince, które przyda się do spłukiwania. Generalnie musimy także przygotować się na kaucję. Będzie ona tym wyższa im lepszy jacht oraz im wyższy standard i wyposażenie jachtu. Trzeba mieć na uwadze, ze ubezpieczenie jachtu nie obejmuje niedużych strat, takich jak przykładowo zatopienie kotwicy. Jeżeli chodzi o czarter bez patentu, to warto dodać, że w przypadku jachtu żaglowego o długości mniejszej niż 7,5 m nie są wymagane żadne uprawnienia. Osoby, które interesuje czarter bez patentu, w przypadku jachtów motorowodnych, także nie ma konieczności legitymowania się uprawnieniami, jeżeli motorówka ma moc mniejszą niż 10 kW.

Warto pamiętać o tym, by przed zawarciem kontraktu czarteru, negocjować cenę.http://eccoholiday.com/region/hiszpania/majorka/ (kliknij tu)Ustalmy na wstępie kwotę za cały okres czarteru. Musimy także określić godziny odbioru i zdania jachtu. Warto dokładnie określić, co jest, a co nie jest wliczone w cenę. Zanim wypłyniemy w rejs, trzeba koniecznie sprawdzić, jakie wyposażenie zostało uwzględnione w protokole. Jeżeli dostrzeżemy jakieś nieprawidłowości, koniecznie trzeba o nich wspomnieć osobie, która wydaje jacht.