Dokąd pojechać na krótki weekend? Pokazujemy piękne miasta w Polsce!

Gdzie niedawno byłeś na wakacjach? Jeśli zadałbyś takie pytanie swoim przyjaciołom, oczywiście okazałoby się, że ostatnio spędzali swoje wakacje gdzieś poza granicami Polski. Wyjeżdżanie za granicę to obecnie bardzo popularny sposób spędzenia wolnego czasu. Z drugiej jednak strony powinniśmy doceniać także nasz kraj - w Polsce jest tak dużo przepięknych miast, że żal ich nie obejrzeć. Oczywiście o ile długie wyjazdy i tak najczęściej będziemy spędzać gdzieś w oddali od Polski, o tyle na przykład wolne weekendy na pewno możemy poświęcić na odkrywanie Polski - jeśli wybierzesz się kilka razy w jakieś urokliwe miejsca położone niedaleko Twojego miejsca zamieszkania, oczywiście nie będziesz tego żałować.

Gdzie ostatnio byłeś na wakacjach? Jeżeli zadałbyś podobne pytanie swoim znajomym, oczywiście okazałoby się, iż ostatnio spędzali swoje wakacje gdzieś poza granicami Polski. Wyjazdy za granicę to teraz bardzo modny sposób spędzenia wolnego czasu. Z drugiej jednakże strony powinniśmy doceniać także nasz kraj – w Polsce jest tak dużo przepięknych miejsc, że żal ich nie zobaczyć. Oczywiście o ile tygodniowe wyjazdy i tak najczęściej będziemy spędzać gdzieś daleko od Polski, o tyle przykładowo wolne weekendy z pewnością możemy poświęcić na zwiedzanie Polski – jeśli wybierzesz się kilka razy w jakieś urocze miejsca położone blisko Twojego miejsca zamieszkania, oczywiście nie będziesz tego żałować.

Zamek Wawel

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Co teraz możemy Ci zarekomendować? Jedną z atrakcji, jakie na pewno musisz zobaczyć, jest zamek Książ. To teraz trzeci pod względem wielkości zamek w kraju – zaraz za ślicznym zamkiem na Wawelu i zamkiem w Malborku, które zna praktycznie każdy. Książ jest nieco mniej znany, jednakże zdecydowanie równie wart zobaczenia.https://www.kormoran-rowy.pl/ apartamenty rowyNiestety dla turystów udostępniona jest obecnie tylko niewielka jego część, jednakże już nawet ona robi niesamowite wrażenie. Zamek Książ jest również jednym z najstarszych budowli w Polsce – pochodzi z XIII wieku, dlatego też niesamowite wrażenie robi fakt, w jak znakomitym stanie się zachował.

podróż - fotografijka

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Innym zamkiem, który bez wątpliwości warto odwiedzić, jest wspomniany przez nas wyżej Zamek Malbork. Zbudowany został w XIII wieku przez Zakon Krzyżacki i bez wątpliwości do dzisiaj robi niesamowite wrażenie. Chyba każdy w Polsce kojarzy jego specyficzny wygląd oraz krwistą cegłę, z której został wzniesiony. Zwiedzenie Malborka jest chyba żelaznym punktem niemalże każdej wycieczki szkolnej, zatem jeśli zamek Moszna nie jest przez Ciebie odkryty, na pewno musisz szybko nadrobić te zaległości.

Mamy szczerą nadzieję, że udało nam się chociaż trochę zaciekawić Cię historią naszych pięknych polskich zamków. Jeżeli szukasz innych inspiracji na weekendowe wypady, możesz spodziewać się, że nasz cykl artykułów na ten temat oczywiście będzie kontynuowany. Zwiedzanie Polski również może być niezapomnianą przygodą, więc już teraz powinieneś ją rozpocząć – przed Tobą jeszcze wiele cudownych miejsc do odkrycia!