Doskonały sposób na wakacyjny odpoczynek – Warmia

Czas lata wiele osób zachęca do wypraw w nieznane jeszcze rejony naszego kraju. To wspaniale, ponieważ pełno u nas przepięknych krajobrazów i miejsc, jakie ułatwiają doskonały wypoczynek.

Czas wakacji wiele osób zachęca do wyjazdów w nieodwiedzone jeszcze rejony naszego kraju. To wspaniale, bo pełno u nas wspaniałych krajobrazów oraz miejsc, jakie ułatwiają doskonały wypoczynek.

Nocleg na Warmii w Hotelu

Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

Jak widać jeśli interesują nas noclegi warmia (zobacz ten hotel na Warmii) oferuje na prawdę sporo możliwości. Ale to nie wszystko! Miłośnicy dzikich zwierząt i ptaków wybierają Lidzbark Warmiński i okolice jako destynację, która oferuje możliwość wyjątkowych spotkań ze swobodnie żyjącymi tu przedstawicielami fauny. Kiedy już zawitamy na Warmię i zdecydujemy się na noclegi lidzbark warmiński (sprawdź ten hotel) jakie nam proponuje, czy też inne okoliczne miejscowości i wsie, to obowiązkiem każdego przyjezdnego jest aktywny wypoczynek w zachwycających okolicznościach przyrody, a więc kajaki, szlaki piesze i rowerowe. Poza tym, trzeba wiedzieć, że Lidzbarski zamek jest jednym z punktów Szlaku Zamków Gotyckich, a przez samo miasto przebiega aż osiem szlaków turystycznych. By lepiej poznać ten rejon warto zobaczyć również zabytki, które wpisują się w architektoniczny krajobraz miejscowości. Mowa tu zwłaszcza o Zamku Biskupów Warmińskich, który jest jedną z najcenniejszych zabytków w naszym kraju i jednocześnie jest najlepiej zachowanym budynkiem na terenie byłego państwa zakonnego. Nie można pominąć także Wysokiej Bramy, murów obronnych, oranżerii Krasickiego i budynków dawnego młyna.

Iława miała tego pecha, że od zawsze leżała na szlaku różnych wojskowych operacji, z tego względu przykładowo w 1945, w okresie tzw. wyzwalania przez Armię Czerwoną miasto było całkowicie zburzone.

Jeżeli możesz uzyskać pozostałe informacje na omawiany wątek, to wykorzystaj to oraz kliknij na umieszczony poniżej link i przeczytaj na stronie (https://obozysobecki.pl/oferty/zima/).

Iława znajduje się nad rewelacyjnym jeziorem Jeziorak, dzięki temu ciekawie spędzimy tu czas. Ostróda to przede wszystkim rewelacyjny wodny szlak, jedyny takiego rodzaju na świecie, jest to szlak Kanału Elbląskiego. Jeżeli będziemy w Ostródzie koniecznie wybierzmy się tym szlakiem i cieszmy się widokami. Faktycznie wycieczka po Warmii zapewni niezapomnianych wrażeń, tak więc jeżeli mamy choćby krótki urlop to bardzo dobrze o tym pomyśleć.

Jeżeli noclegi Warmia oferuje interesującą ofertę, i to w różnych miejscach. Choć szczególnie popularny jest Olsztyn, tak więc jak Warmia to bez wątpienia powinniśmy odwiedzić to miasto. Warty uwagi jest zamek, jaki został wybudowany przez kapitułę warminśką na potrzeby tworzącej się w tym regionie administracji. Następny zabytek – Katedra św.Jakuba to najstarszy budynek w Olsztynie. Początki budowy sięgają roku 1315, to jeden z bardziej cennych sakralnych zabytków Warmii. Jest to gotycka budowla halowa z 70-metrową wieżą. W okresie swojej historii kościół bardzo często padał łupem zdobywców, wśród nich byli Krzyżacy, wojska rosyjskie i napoleońskie.

Warmia daje wiele możliwości w dziedzinie turystyki, które oparte są w szczególności na bogatej tradycji owego regionu. Gotyckie kościoły oraz zamki biskupie to charakterystyczne elementy architektury Warmii. Wyjątkowy nastrój tworzą również licznie występujące wiejskie ulicówki oraz chałupy z drewna. Jednakże przeszłość mająca związek z krzyżackim zakonem oraz silna ludowość to nie jedyne walory Warmii. Na urlopowiczów czekają również nieco bardziej współczesne rozrywki, jak baseny, spływy kajakowe, szlaki turystyczne – rowerowe i pisze. Nie można również przegapić zamku w Olsztynie, skansenu w Olsztynku, pola Bitwy Grunwaldzkiej czy Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzi. Amatorów spotkań z naturą na pewno urzeknie Rezerwat Przyrody Las Warmiński, w którym żyje chociażby jeleń europejski.