Egzotyczna kuchnia, jakiej należy spróbować jeżdżąc po Azji. Których potraw nie możemy pominąć?

Podróżowanie to nie jedynie przyglądanie się zabytkom, poznawanie nowych ludzi, kultur albo miejsc. To także smakowanie i odkrywanie niecodziennych smaków. Dzięki temu można bardziej wsiąknąć w klimat danego miejsca. Dobrze jest przebywając w nowym miejscu smakować nowych rzeczy. To jedyna w swoim rodzaju okazja aby skosztować oryginalnej kuchni. W większych miastach jest oczywiście sporo restauracji z kuchnią z różnych stron świata jednak to nie to samo. Które kierunki są najbardziej atrakcyjne jak chodzi o nowe smaki?

Podróżowanie to nie tylko przyglądanie się zabytkom, poznawanie nowych ludzi, kultur czy miejsc. To też smakowanie i odkrywanie niecodziennych smaków. Dzięki temu można bardziej wsiąknąć w klimat różnych miejsc. Warto jest przebywając w nowym miejscu smakować nowych rodzajów potraw. To jedyna w swoim rodzaju okazja by skosztować innej niż nasza kuchni. W dużych miastach jest rzeczywiście wiele restauracji z jedzeniem z różnych stron świata natomiast to nie to samo. Które kierunki są najbardziej atrakcyjne jeżeli chodzi o nowe smaki?

kuchnia - marina

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jak mowa o całkowicie nowych, innych dla nas doznaniach smakowych nie można nie powiedzieć o kontynencie azjatyckim. To tam można spotkać się z tak dużą ilością przypraw, artykułów spożywczych, warzyw czy owoców, jakie nie występują w naszej kuchni, że będzie to dla nas coś niesamowicie wyjątkowego. Jeżeli mowa o kontynencie azjatyckim to kuchnia indyjska jest czymś obok czego nie można przejść obojętnie. Niesamowite zapachy czy barwy to wizytówka oraz rzecz ciężka do podrobienia. Smakowite curry, parujące, robione na świeżo roti z przeróżnymi intensywnymi sosami czy aromatyczna i intensywna zupa dahl z soczewicy to jedynie nieliczne potrawy. Najlepiej spróbować ich na ulicy, na targach, lub w restauracjach prowadzonych bardzo często przez całe rodziny. Takie autentyczne smaki pozostaną z nami na długi czas.

akt - kuchnia

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym niesamowitym doznaniem smakowym jest tajska kuchnia. Z mnóstwem warzyw, ryżu i makaronów, pełnych aromatu zup z mleczkiem kokosowym. Nie można nie spróbować jedzenia z wielu stojących na ulicy wózków, gdzie Tajowie przygotowują na miejscu potrawy. Właśnie w tym miejscu należy koniecznie spróbować zapewne najbardziej rozpoznawalnej z potraw, a konkretnie pad thai. Występuje on w różnych wersjach z krewetkami lub z jajkiem. Oprócz tego pikantne curry i zupy pełne warzyw i owoców morza na pewno przypadną nam do gustu.

Będąc w egzotycznym miejscu należy koniecznie smakować różnych nowych, nieznanych nam dotąd owoców czy warzyw. Mogą nas one niesamowicie zaskoczyć swoim smakiem. Nawet owoce, które są do kupienia w Polsce będą z reguły słodsze i bardziej intensywne w smaku, bo dojrzewały na miejscu, w słońcu, na drzewie, a nie były za wcześniej zerwane oraz dojrzały w trakcie transportu do Europy.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest rzeczywiście rzetelna oferta (https://cukier-krolewski.pl/przepisy/mini-serniczki/), odnosząca się do wartościowych tekstów. Zapoznaj się z nią teraz.

Przykładem tego rodzaju wyjątkowego owocu jest z pewnością durian, którego smak nie przypomina żadnego ze znanych owoców. Smak i zapach jest tak mocny, że na pewno nie każdemu się spodoba, ale na pewno warto osobiście się o tym przekonać.