Egzotyczna kuchnia, jakiej należy spróbować jeżdżąc po Azji. Których potraw nie możemy pominąć?

landszaft - kuchnia
Podróżowanie to nie tylko przyglądanie się zabytkom, poznawanie nowych ludzi, kultur czy miejsc. To też smakowanie i odkrywanie niecodziennych smaków. Dzięki temu można bardziej wsiąknąć w klimat różnych miejsc. Warto jest przebywając w nowym miejscu smakować nowych rodzajów potraw. To jedyna w swoim rodzaju okazja by skosztować innej niż nasza kuchni. W dużych miastach jest rzeczywiście wiele restauracji z jedzeniem z różnych stron świata natomiast to nie to samo. Które kierunki są najbardziej atrakcyjne jeżeli chodzi o nowe smaki?

kuchnia - marina
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jak mowa o całkowicie nowych, innych dla nas doznaniach smakowych nie można nie powiedzieć o kontynencie azjatyckim. To tam można spotkać się z tak dużą ilością przypraw, artykułów spożywczych, warzyw czy owoców, jakie nie występują w naszej kuchni, że będzie to dla nas coś niesamowicie wyjątkowego. Jeżeli mowa o kontynencie azjatyckim to kuchnia 5 palnikowa z piekarnikiem indyjska jest czymś obok czego nie można przejść obojętnie. Niesamowite zapachy czy barwy to wizytówka oraz rzecz ciężka do podrobienia. Smakowite curry, parujące, robione na świeżo roti z przeróżnymi intensywnymi sosami czy aromatyczna i intensywna zupa dahl z soczewicy to jedynie nieliczne potrawy. Najlepiej spróbować ich na ulicy, na targach, lub w restauracjach prowadzonych bardzo często przez całe rodziny. Takie autentyczne smaki pozostaną z nami na długi czas.

akt - kuchnia
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym niesamowitym doznaniem smakowym jest tajska kuchnia (strona internetowa Deco Salon – sprawdź tę zakładkę). Z mnóstwem warzyw, ryżu i makaronów, pełnych aromatu zup z mleczkiem kokosowym. Nie można nie spróbować jedzenia z wielu stojących na ulicy wózków, gdzie Tajowie przygotowują na miejscu potrawy. Właśnie w tym miejscu należy koniecznie spróbować zapewne najbardziej rozpoznawalnej z potraw, a konkretnie pad thai. Występuje on w różnych wersjach z krewetkami lub z jajkiem. Oprócz tego pikantne curry i zupy pełne warzyw i owoców morza na pewno przypadną nam do gustu.

Będąc w egzotycznym miejscu należy koniecznie smakować różnych nowych, nieznanych nam dotąd owoców czy warzyw. Mogą nas one niesamowicie zaskoczyć swoim smakiem. Nawet owoce, które są do kupienia w Polsce będą z reguły słodsze i bardziej intensywne w smaku, bo dojrzewały na miejscu, w słońcu, na drzewie, a nie były za wcześniej zerwane oraz dojrzały w trakcie transportu do Europy. Przykładem tego rodzaju wyjątkowego owocu jest z pewnością durian, którego smak nie przypomina żadnego ze znanych owoców. Smak i zapach jest tak mocny, że na pewno nie każdemu się spodoba, ale na pewno warto osobiście się o tym przekonać.