Ekscytujące wycieczki na wyspy kanaryjskie

Fuerteventura to najstarsza i prawie największa wyspa archipelagu. Cechuje się pustynnym krajobrazem, rdzawoczerwonymi rozgrzanymi pagórkami i bezkresnymi, kamienistymi równinami. Wyspa wydaje się opustoszała i dzika, jednakże kryje najpiękniejsze plaże na Wyspach Kanaryjskich. Posiada długą linię brzegową, tj. około 340 km złocistego wybrzeża, oblewanego przez turkusowe wody oceanu. Słoneczna aura sprzyja całorocznym warunkom do plażowania, kąpieli, relaksu czy uprawiania sportów wodnych. Plaż będzie tu tyle, iż Fuerteventura jest nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich” i to właśnie dzięki tym rajskim plażom, Fuerteventura jest poważną konkurencją dla innych wysp archipelagu.

Fuerteventura to najstarsza i prawie największa wyspa archipelagu. Cechuje się pustynnym krajobrazem, rdzawoczerwonymi rozgrzanymi pagórkami i bezkresnymi, kamienistymi równinami. Wyspa zdaje się opustoszała i dzika, jednakże kryje najpiękniejsze plaże na Wyspach Kanaryjskich. Posiada najdłuższą linię brzegową, tj. około 340 km złocistego wybrzeża, oblewanego przez turkusowe wody oceanu. Słoneczna pogoda sprzyja całorocznym warunkom do plażowania, kąpieli, relaksu i uprawiania sportów wodnych. Plaż jest tu tyle, że Fuerteventura bywa nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich” i to istotnie dzięki tym rajskim plażom, Fuerteventura bywa poważną konkurencją dla innych wysp archipelagu.

Wyspy Kanaryjskie to doskonały dobór na jesienne i zimowe podróżowanie. Można się tu schować przed zimnem, wypocząć na plaży i naładować się słonecznymi promieniami. Wyspy gwarantują ciepło przez cały rok, kuszą turystów nie tylko świetna pogodą, jednak również różnorodnością i pięknymi plażami.

tableau - morze

Autor: Maciej Kraus
Źródło: http://www.flickr.com

W skład wysp kanaryjskich wchodzi siedem wysp podstawowych, i sześciu małych wysp. Podzielone są na dwie prowincje: zachodnią ze stolicą na Teneryfie, oraz wschodnią ze stolicą na Gran Canarii. Sporo małych wysp będzie niezamieszkana, bądź zamieszkana wyłącznie w okresie letnim.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresowała Cię treść tego artykułu, to doczytaj następne niezwykle fascynujące informacje w kolejnym wątku.

Każda z wysp będzie inna i niepowtarzalna pod kątem krajobrazowym, roślinności czy ukształtowania wybrzeżach stwarza idealne i niepowtarzalne możliwości do spędzenia wymarzonego urlopu.

Krajobraz owej niezwykłej wyspy, która zwraca sporo turystów na urlop zarówno latem, niczym i zimą, został ukształtowany przez firmę wulkanu. biuro podróży Fuerteventura oferuje przede wszystkim cudowne, piaszczyste plaże czy stuprocentowe atrakcji kurorty wypoczynkowe. Często jest nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich”. Podczas wakacji na Fuerteventurze zachęcamy do spróbowania lokalnych dań, bowiem na kuchnię Wysp Kanaryjskich wpłynęły pozostałe tradycje niż te, które stworzyły kuchnię hiszpańską.

Apartamenty na Fuerteventurze polecamy nie wyłącznie tym, jacy chcą się rozkoszować znakomitą kuchnią bądź wypoczywać na plaży. Wyspa przyciąga nurków czy windsurferów. Szczególnie malownicze miejsca na wyspie warto podziwiać podczas wycieczek fakultatywnych.

Familie z dziećmi zachwycone zostaną wizytą w Oasis Park, ogromnym zaciekawieniem charakteryzuje się także rejs na sąsiednią wyspę Lanzarote. Dzięki przyjaznemu klimatowi wakacje na Fuerteventurze można spędzać przez cały rok, to atrakcyjna propozycja na wyjazd na ferie.