Gdzie wypocząć w pobliżu miasta

By odpocząć w długi weekend nie należy wyjeżdżać w góry, na Mazury lub nad morze. Pod Warszawą jest wiele miejsc, w których można odpocząć. Coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele czynnego odpoczynku, jak i ci, którzy preferują miłe odpoczywanie pod gołym niebem. Dookoła Warszawy, w odległości mniej więcej 50 kilometrów, jest bez liku interesujących miejsc do zobaczenia.

By odpocząć w długi weekend nie należy wyruszać w góry, na Mazury albo nad morze. Pod Warszawą jest bez liku miejsc, w których możemy wypocząć. Coś dla siebie znajdą tak absztyfikanci aktywnego wypoczynku, jak także ci, którzy wolą słodkie odpoczywanie pod gołym niebem. Naokoło Warszawy, w odległości do 50 kilometrów, jest bezmiar interesujących miejsc do zobaczenia.

urlop - krajobraz

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Twierdza Modlin. To unikalny zabytek fortyfikacyjny.

Interesuje Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź ten użyteczny wpis (https://pizzahut.pl/). Znajdziesz tam wiadomości, które okażą się dla Ciebie zajmujące.

Mieści się blisko 35 kilometrów od stolicy. Zwiedzać możesz indywidualnie czy też z przewodnikiem. Ujrzymy tam Cytadelę z przedmościami, wewnętrzny oraz zewnętrzny pierścień (w sumie 18 bastionów), zespoły prochowni, magazyny, zabudowania koszarowe i szczątki fortyfikacji polowych a także polskich z 1939 roku. Częstokroć można tam spotkać zespoły filmowe (tutaj kręcono m.in scenki z filmów C. K. Dezerterzy, Kiler, 1920 Bitwa Warszawska). Jest także zaplecze gastronomiczne – spokojnie możesz wyruszyć tam na cały dzień.

Pułtusk. Dawniej – synonim prowincji. To stąd awansował do Warszawy najsłynniejszy polski dozorca, Stanisław Anioł z filmu Alternatywy 4.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę, która odnosi się do omawianej sprawy, zatem niewątpliwie także Cię zaintryguje.

Tymczasem w Pułtusku jest co zwiedzać – miasteczko słynie z najdłuższego w Europie jarmarku. Znajdziemy tam też gotycką Bazylikę kolegiacką, kasztel biskupi położony na brzegu Narwi z XIV-XVI wieku (dzisiaj Dom Polonii). Przebywał tu między innymi koronowany władca Zygmunt Waza. Jest tu również wiele zabytkowych kościółków jak też terenów na Narwią, jakie możemy zwiedzać. Tutaj także ciągle odbywają się jarmarki i spektakle historyczne. Do miasteczka można właściwie dojechać w jedną godzinę. weekend pod warszawą nie musi być monotonny.

Kampinos. Zielone płuca metropolii. Ulubiony obszar ekskursji. Jest jedynym, wśród innych europejskich rezerwatów o takiej skali, graniczącym z tak ogromną aglomeracją miejską. Przez wzgląd na niepowtarzalność, ruch turystyczny podlega w kniei jednak określonym ograniczeniom. Rozplanowano jednak ok. 350 km szlaków dla turystyki pieszej i ponad 200 km tras rowerowych dla cyklistów. Skąd rozpocząć? Proponujemy miejscowość Granica, w jakiej mieści się przepiękny Park Etnograficzny jak też duży teren łąk i turzycowisk zwany Olszowieckim Błotem(zobacz więcej).