Jak kupić przyczepę kempingową? Na co należy zwracać uwagę?

Ostatnio pojawił się określony trend, który przybiera na sile z roku na rok – coraz częściej organizujemy wczasy samodzielnie. Wsiadamy więc w samochód i udajemy się, dokąd tylko będziemy chcieli. Jednak dopiero ci, co posiadają właściwą przyczepę kempingową są w komfortowym położeniu, bo nie są zmuszeni martwić się o miejsca noclegowe. W jaki sposób jednak wybierać przyczepę kempingową, która będzie dla nas jak najbardziej właściwa?

Ostatnio pojawił się określony trend, który pojawia się z co roku – znacznie częściej staramy się załatwić wakacje na własną rękę. Wsiadamy więc w samochód i udajemy się, dokąd tylko zapragniemy. Jednak dopiero ci, co posiadają wygodną przyczepę kempingową są w dobrym położeniu, bo nie powinni zamartwiać się o miejsce do spania. W jaki sposób jednak dobrać przyczepę kempingową, która będzie dla nas odpowiednia?

Bardzo istotne dla komfortu i bezpieczeństwa jest podwozie.Przed kupnem należy sprawdzić, jakiego typu ma parametry, jakie może zagwarantować bezpieczeństwo, jaką ma maksymalną ładowność. Wszystkie części do przyczep kempingowych są znaczące, ale musimy się troszczyć w zwłaszcza o solidne amortyzatory. Amortyzacja powinna być miękka, ale i głębsza i stale kontrolowana. Najwygodniejsza więc (sprzedaż przyczep samochodowych) to zbudowana na solidnym podwoziu, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Kamper

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com

Także na skomplikowanych drogach, przy mocnym wietrze albo wyprzedzaniu, niezawodna konstrukcja zapewni stabilność i świetną przyczepność kół do każdego podłoża. W momentach, które oznaczyć można jako krytyczne pomagają bezpieczne zaczepy, jakie stabilizują samochód z przyczepą. To sprawia, że nie ma szans oderwać się od samochodu, do jakiego jest podpięta. Zazwyczaj też wybierajmy tego typu model, co do którego jest łatwość kupienia części zamiennych, bgdyż akcesoria do camperów będą z pewnością wymagane podczas jej używania. Inna kwestia to ładowność (przyczepy ciężarowe) campingowej, którą również trzeba przemyśleć przed kupnem wybranego modelu.

Trzeba tak zrobić, aby w późniejszym czasie nie był tak, że kupiliśmy zbyt duże załadowanie przyczepy, co może wpłynąć na silne naciski na osie. Im bardziej mały jest ciężar wyłącznie przyczepy, to większą będzie ona miała ładowność. No i na koniec jak kupujemy przyczepę to dokładnie sprawdzajmy jej wnętrze, ponieważ może być nieszczelna. Tak jest oczywiście w sytuacji, kiedy nabywamy używaną przyczepę. Woń stęchlizny w środku to znak, by w taki kamping nie inwestować. Brak szczelności łatwo zauważyć niedaleko alkowy oraz narożników pod siedziskami, jak również pod poduszkami gąbkowymi.