Jak planować wycieczkę szkolną ? Do jakiego miejsca wybrać się ? O czym koniecznie powinniśmy nie zapominać?

Każdy uczeń lubi wycieczki szkolne. Zresztą jak możemy ich nie lubić, gdy to dzięki nim możemy się trochę zrelaksować, zapomnieć o nauce i obowiązkach. Zorganizowanie wycieczki szkolnej to jednak duże przedsięwzięcie, jakie powinno być dobrze zaplanowane. O czym należy więc z pewnością nie zapominać, i w jakiż to sposób do takiej organizacji podejść ?

Każdy uczeń lubi szkolne wycieczki. Zresztą jak możemy takich wycieczek szkolnych nie lubić, gdy dzięki nim właśnie można się trochę wyluzować, zapomnieć o nauce oraz o obowiązkach. Zorganizowanie szkolnej wycieczki jest to jednakże spore przedsięwzięcie, jakie musi być idealnie zaplanowane. O czym więc koniecznie nie zapominać, jak do tego podejść ?

Wycieczka szkolna integracyjna

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Wycieczka – www.eccotravel.eu/egzotyczne-wyprawy/indie/pocztowka-z-bollywood-goa/ – głównie posiada założenia bardzo ambitne, ma przyczyniać się do zdobywania informacji przez uczniów. Jest szczególnie dla nich ciekawa, gdyż połączyła ona czynny relaks z czynnym poznawaniem. Wycieczka (Indonezja z Coral Travel Wezyr Holidays) szkolna jest także, co opisywaliśmy już na początku, wolna od stresu lekcyjnego i licznych szkolnych obowiązków. Istnieją różne opcje spędzenia tego czasu, począwszy od przebywania w górach, nad morzem, czy w większym mieście, przykładowo jeżeli mowa o wycieczki szkolne Warszawa będzie tutaj doskonałym pomysłem.

To miasto, w którym istnieje sporo atrakcji, a więc każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Warszawa to przecież nasza stolica, a więc poza tym możemy zobaczyć tu wiele zabytków historycznych, jaki każdy człowiek musi poznać. Identycznie jak zielone szkoły Warszawa są to bardzo idealne lokalizacje, żeby takową wycieczkę zorganizować. Wycieczki szkolne ukształtują osobowość każdego ucznia, to przez to, że poznawane są symbole kultury, jak i pomniki przyrody. Wycieczki szkolne również uczą zgodnego działania w grupie, zasad zachowania się w różnorakiego gatunku sytuacjach. Umożliwiają zdobywać wiedzę, zweryfikować to, co się już wie z faktycznym stanem rzeczy. Jednak, żeby taka wycieczka spełniła swoje zadania musi zostać jak najlepiej zaplanowana.

Możemy właściwie rozdzielić to przygotowanie na trzy fazy. W pierwszej przygotowujemy wycieczkę, to znaczy wszystko organizujemy tak, aby było pomysłowe, interesujące i wyjątkowe. W kolejnej fazie realizujemy wycieczkę, a jak sama nazwa wskazuje przechodzimy od fazy planowania do konkretów. Faza druga jest to zatem sedno, czyli wycieczka. Tak samo jednak ważna będzie trzecia, ostatnia faza, w jakiej sumujemy cały wyjazd. Musimy ocenić jakie było zachowanie poszczególnych uczniów, lecz nawet ważniejsze będzie sprawdzenie, co uzyskaliśmy dzięki tej szkolnej wycieczce. Taka wiedza może nam bowiem mocno pomóc w przyszłym życiu.