Jakie atrakcje czekają na nas w Toruniu?

zabytki w mieście
Toruń to jedno z tych miejscowości, jakie w teorii zna każdy Polak, lecz tak naprawdę wiemy na jego temat bardzo mało, głównie to, że słynie ono z pierników. Jest to przykre, bo Toruń ma bardzo dużo do zaoferowania osobom, które zdecydują się odwiedzić jego mury. Opłaca się poznać ciekawe miejsca, ich przeszłość, zanurzyć się w panującym tam klimacie. Aby takie podróże były naprawdę satysfakcjonujące, trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości przewodnik po Toruniu, który pomoże nam dobrze poznać to miasto.

wycieczki - malowidło
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Aby przekonać się, że Toruń to coś o wiele więcej aniżeli osławione pierniki, warto przytoczyć króciutką relację dziewczyny, jaka wraz ze znajomymi poznawała zabytki w toruniu: „Moja super podróż (luksusowe pociągi) do upragnionego Torunia odbyła się i była bardzo cudowna. Razem z trojgiem przyjaciół dojechaliśmy do miasta pociągiem, a następnie poruszaliśmy się komunikacji miejskiej. I muszę powiedzieć, że pozostawienie auta na Śląsku było genialnym pomysłem – komunikacja miejska w Toruniu jest naprawdę niezwykła: można nią dojechać kompletnie wszędzie, autobusy i tramwaje odjeżdżają niemalże nieprzerwanie, tabory są bardzo zadbane i zawsze na czas, a jakby tego było mało bilety są o połowę tańsze niż u nas. Nasz wyjazd trwał siedem dni, więc kupiliśmy tygodniowe bilety, dzięki którym udało nam się zaoszczędzić jeszcze więcej, a te pieniądze zostały przeznaczone na albumowy przewodnik po toruniu. Dzięki temu mieliśmy fundusze na różnego typu rozrywki. Zatem niezwykle serdecznie polecam wszystkim Toruń na kilkudniowy wypad. Warto zwiedzić to miasto i skosztować tradycyjnych toruńskich pierników!

Toruń doceniają nie tylko amatorzy słodkości – z pewnością spodoba on się również osobom, jakie cenią architekturę. Niezwykle miło jest przejść wyłożonymi kocimi łbami uliczkami w okolicy rynku, oglądać stare budowle, dawny układ przestrzenny.

Masz zamiar przejrzeć kolejny wpis na ten obszerny temat? W takim razie kliknij łącze tutaj (https://twoje-fototapety.pl/naklejki/30061-Do-pokoju-dziecka.html) i przeloguj się do innej strony, jaką dla Ciebie zbudowaliśmy.

To serio bardzo podniecające przeżycie. Zabytki w Toruniu to bogata gama budowli, obiektów sakralnych, zabytków z branży przemysłowej, dzieł sztuki oraz znacznie więcej. Poprzez to każdy na pewno znajdzie coś właściwego dla siebie oraz nie będzie się nudzić podczas bytności w tym mieście.