Jakie atrakcje dostępne są nad Pilicą?

Kajaki
Najdłuższym, lewym dopływem naszej polskiej rzeki, Wisły, jest rzeka Pilica. To tu powstało wiele miast i wsi. Mnóstwo mieszkańców miastach położonych nad Pilicą czerpie obecnie wcale nie małe dochody z agroturystyki.

Spływa kajakiem
Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Źródła rzeki Pilicy znaleźć można w okolicach umiejscowionego na obszarze województwa śląskiego miasta o tej samej nazwie. W okolicach Sulejowa w latach 70-tych została zbudowana tama, jaka stworzyła Zalew Sulejowski. Wielu osób zamieszkujących miejscowości położonych nad Pilicą założyło gospodarstwa agroturystyczne. Główną atrakcją spośród wielu oferowanych przez właścicieli takich gospodarstw są spływy kajakowe pilicą. Popularne spływy kajakowe Pilicą to atrakcja, z której korzystają nie tylko goście gospodarstw agroturystycznych. Wielu amatorów kajakarzy nim pójdzie na spływy kajakowe na innych rzekach decyduje się właśnie spłynąć właśnie Pilicą. Spływy kajakowe Pilicą możliwe będą już od miasteczka o nazwie Szczekocin.

Nad rzeką Pilicą zostały uwzględnione trzy parki krajobrazowe: Spalski, Przedborski i Sulejowski. Wspomniany Zalew Sulejowski pełni nie tylko opcję zbiornika przeciw powodzi. Dla mieszkańców Sulejowa, Tomaszowa Mazowieckiego oraz wielu innych miast i miasteczek jest on generalnie doskonałym miejscem do wypoczynku oraz rekreacji. Latem na tych wodach można zobaczyć zwolenników windsurfingu, kajakarzy i żeglarzy. Akwen został obecnie sferą ciszy, toteż w okolicach brzegów panuje niczym nie zakłócana cisza.

Odnajdziesz tutaj naprawdę szczegółowe omówienie (http://hamsterpolska.pl/) tego tematu, więc należy je szczegółowo przeczytać. Poznasz wtedy dużo ciekawych informacji.

Nie jest możliwe, aby na zalewie pojawili się motorowodniacy.

Obszar przyciąga nie jedynie miłośników wodnych sportów, ale również osób wędkujących. W tych wodach żyją leszcze, szczupaki, karpie, sandacze oraz bolenie. Taka mnogość gatunków ryp, a szczególnie szczupaków oraz sandaczy, sprawia, że nad zalew przybywają osoby pasjonujące się wędkarstwem z czasem bardzo oddalonych od niego miejscowości. Z kolei jesienią nad zalew przybywają sympatycy grzybobrania. Lasy, które otaczają zalew będą jesienią przepełnione grzybiarzami, którzy przyjeżdżają także z umiejscowionej o około 50 km od terenu zalewu Łodzi. Nad zalewem nie brakuje również ślicznych plaż.