Jakiego rodzaju sekrety skrywa Olsztyn? Co jesteśmy w stanie zwiedzić w tym ciekawym mieście? Czy warto tu trochę pomieszkać?

<div style="text-align:justify">Jest jednym z tego rodzaju miast, jakiego podczas zwiedzania Warmii pominąć nie powinniśmy. Olsztyn, największe miasto Warmii, może oczarować każdego. Jakie miejsca zasłużyły w tym mieście na szczególną uwagę?</div>

Jest jednym z tego rodzaju miast, jakiego w czasie zwiedzania Warmii pominąć nie możemy. Olsztyn, największe miasto Warmii, może oczarować każdego. Jakie miejsca zasługują w tym mieście na szczególną uwagę?

Jedną z najważniejszych atrakcji Olsztyna jest bez wątpienia zamek. Postawiony w XIV wieku i do dzisiaj jest jedną z najważniejszych budowli miasta. Podczas wycieczki po posiadłościach zamkowych można zwiedzić interesujące ekspozycje muzealne. Zachwycają dawne zbroje rycerskie, nietuzinkowo prezentują się zbiory sztuki. Nie brak tu cennych obrazów z XVII wieku oraz rzeźb gotyckich – bezcennych skarbów sztuki sakralnej. Zachwycają też meble, które swym historycznym charakterem bardzo dobrze odpowiadają zamkowym wnętrzom (czytaj więcej).

Korzystnie także zwrócić uwagę na romantyczny park, który przylega do zamczyska i jaki dziś jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta. Innym cennym zabytkiem z okresu średniowiecza jest olsztyńska katedra. Powstała ona w XV wieku, jednakże z pierwotnego, gotyckiego wyposażenia pozostało bardzo mało. Mimo to dobrze zajrzeć do jej historycznego wnętrza, w jakim obecnie dominuje barok. Wielu wrażeń jest w stanie dostarczyć i spacer po olsztyńskiej starówce. Wyjątkowy rynek otoczony historycznymi kamienicami oraz Dom Burmistrza – najbardziej wiekowa miejska kamienica – mogą oczarować każdego. Cudownie prezentuje się i ratusz – siedziba władz miejskich z I połowy XVII wieku.

nocleg

Autor: TravelingOtter
Źródło: http://www.flickr.com

Olsztyn co prawdato nie jedyna atrakcja, którą może się poszczycić Warmia. Jednak to od niego warto rozpocząć odkrywanie tej krainy, pełnej zabytkowych budowli oraz wielkich zamków. Doskonałe zagospodarowanie powoduje, iż noclegi (sprawdź polecane noclegi jezioro wigry) możemy tu odnaleźć bez kłopotów, a właściwie rozwinięta komunikacja ułatwia wycieczki po okolicy. Korzystnie się też tu przeprowadzić i to nie tylko, jak rozpoczynamy studia, lecz też w celach zawodowych. Z wynajmem lokum nie będzie problemu, ponieważ stancja olsztyn zapewnia wiele mieszkań w różnorodnym komforcie. Warto przyjechać do Olsztyna i zobaczyć, czy to jest miejsce, gdzie czujemy się dobrze. Warto się sprawdzić, czy zawitać tu na dłużej. Najbardziej korzystnie więc pierwszy raz przyjechać na wakacje, a później już przedłużać swój pobyt w tym mieście. Może to będzie nasze miejsce na resztę życia?

(więcej)