Jeżeli chcemy zwiedzić imponujące zamki, to nasz kraj posiada ich bardzo dużo, szczególnie ciekawe są te krzyżackie

Nasz kraj szczyci się posiadaniem bardzo wielu wyjątkowo interesujących zamków. Turyści bardzo chętnie je zwiedzają, głównie w wakacje. Jeżeli wyruszamy w trasę oraz chcemy zwiedzić piękne zamki, to na pewno nie rozczarujemy się.

Polska szczyci się posiadaniem mnóstwa niesłychanie atrakcyjnych zamków. Wycieczkowicze bardzo chętnie je zwiedzają, szczególnie w miesiącach letnich. Jeśli wyruszamy w trasę oraz pragniemy odwiedzić piękne zamki, to na pewno nie zawiedziemy się.

Zamek w Polsce

Autor: Antonio Sacchetti
Źródło: Turismo de Portugal

Wzniesiony w wiekach średnich Zamek w Będzinie jest jednym z najokazalszych w naszym kraju. Na pewno opłaca się dodać go do zaplanowanej trasy podróży. Jest to jedna z najciekawszych atrakcji na południu kraju. Jeśli jednak pragniemy zwiedzić naprawdę imponujący Zamek Malbork powinien stać się celem naszej podróży. Znajdujący się tam zamek należy do największych na ziemi jeśli chodzi o powierzchnię. Od dawna nieustannie przywabia przyjezdnych, którzy zachwycają się średniowiecznym klimatem. Jeśli chcemy odwiedzić Królewski Zamek Warszawa musi znaleźć się na naszej mapie wycieczki. Jest to, niestety, budowla zrekonstruowana i, raczej, nie jest tak okazała jak inne starodawne zamki w Polsce, jednakże można tam zwiedzić bardzo interesujące wystawy. Nadzwyczaj często na dziedzińcu odbywają się koncerty muzyki klasycznej.

wakacje - malowidło

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Niesłychanie popularnym celem podróży jest Zamek w Chęcinach, także postawiony w wiekach średnich. Stylowe wieże są jego znakiem rozpoznawczym. Nie każdy jednak posiada sposobność i zapał, aby jeździć po całym kraju. Dużo turystów przybywa jedynie do stolicy. Jeżeli pragną zwiedzić jakiś Zamek Warszawa wcale ich nie rozczaruje. Oczywiście trudno go porównywać do imponujących średniowiecznych budowli, których bardzo wiele odnajdziemy w Polsce. Jeśli więc wolimy zobaczyć prawdziwy stary krzyżacki Zamek Malbork jest doskonałym wyborem.

Warto również napisać o takich budowlach jak zamek ryn – zweryfikuj u źródła – w Krakowie czy Zamek w Książu. To również są interesujące miejsca, które z pewnością warto odwiedzić podczas miesięcy letnich. Jeżeli nie przepadamy za tłumami, to najlepiej będzie zaplanować zwiedzanie zimą.

Polska posiada bardzo wiele ciekawych zabytków, a zamki należą do niesłychanie atrakcyjnych dla przyjezdnych. Nie wszystkie da się zwiedzać w całości, jednak na pewno każdy odnajdzie miejsce na mapie, które spełni jego wymagania.