Jeśli pragniemy obejrzeć piękne zamki, to Polska posiada ich bardzo dużo, szczególnie interesujące są te krzyżackie

Przybliża się okres wakacyjny i warto zdecydować gdzie spędzimy wyjazdy wakacyjne. Jest możliwość bezowocnie odpoczywać na morskim piasku, ale na pewno powinno się ten cudowny czas spędzić na poznaniu zakątków własnego kraju, zwłaszcza jeżeli ten czas spędzamy z dziećmi. Powinno się pokazać dzieciom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich nieco historii.

Przybliża się czas wakacyjny i pożądane byłoby postanowić gdzie spędzimy wyjazdy wakacyjne. Jest możliwość bezczynnie leżeć na nadmorskim piasku, ale na pewno warto ten cudowny okres spędzić na poznawaniu zakamarków własnego kraju, w szczególności jeśli ten czas spędzamy z maluchami. Wskazane jest pokazać pociechom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich nieco przeszłości.

Mamy szczerą nadzieję, iż udało nam się przynajmniej odrobinę zaciekawić Cię historią naszych pięknych polskich zamków. Jeśli szukasz innych propozycji na weekendowe wyjazdy, możesz spodziewać się, iż nasz cykl tekstów na ten temat bez wątpienia będzie kontynuowany.

Czy teraz chcesz znaleźć coś ciekawego na prezentowany temat? Jeśli tak, to poznaj dane dotyczące do firmy i przejrzyj ofertę luxury hotel spa.

Odkrywanie Polski również może być niezapomnianą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją zacząć – przed Tobą jeszcze mnóstwo pięknych miejsc do odkrycia!

W trakcie wędrówki warto zwiedzić zamek ryn – wróć – Czocha (warte przeczytania). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to miejsce na wspaniałe spędzenie czasu z rodziną, bądź tylko z ukochaną osobą.
Bytność w tym miejscu można wzbogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niebanalne momenty wiodące do najbardziej zamaskowanych i intrygujących zaułków, skrywające tajemnice starego Zamczyska w Suchej.

podróż - fotografijka

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Innym zamkiem, który bez wątpienia trzeba odwiedzić, jest wspomniany przez nas wyżej Zamek Malbork. Wzniesiony został w XIII wieku przez Zakon Krzyżacki i niewątpliwie do dziś robi niesamowite wrażenie. Właściwie każdy w kraju kojarzy jego specyficzny wygląd oraz krwistą cegłę, z której został wzniesiony – zobacz zamek.

Zwiedzenie Malborka jest chyba żelaznym punktem niemalże każdej wycieczki szkolnej, więc jeśli zamek Moszna nie jest przez Ciebie odkryty, bez wątpliwości musisz szybko nadrobić te zaległości. Nasz kraj ma mnóstwo interesujących zabytków, a zamki należą do wyjątkowo atrakcyjnych dla przyjezdnych. Nie wszystkie da się zwiedzać w całości, jednak na pewno każdy odnajdzie miejsce na mapie, które spełni jego wymagania.