Jeżeli wyruszasz autem na lotnisko, wprzódy sprawdź, gdzie będziesz w stanie zaparkować swój wóz

Białe auto
Pojazdy bywają teraz tak łatwo dostępnym wyrobem, że można odważnie rzec: fiat już dawno temu przestał być wyznacznikiem luksusu. Nawet mając w skarpecie zaledwie 2 tysiące PLN, można nabyć na tyle dobrze działający wóz, aby móc dojeżdżać nim do pracy. Konsekwencją wzrostu liczby samochodów są z pewnością korki, które dają się we znaki szczególnie kierowcom poruszającym się po ulicach wielkich aglomeracji.

podziemny oarking samochodowy
Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Dwuślady wykorzystujemy tak do celów prywatnych, jak i zawodowych. Niekiedy, w ramach przyjacielskiej przysługi, odwozimy na lotnisko sąsiadów, którzy wyruszają w podróż – na dziesięciodniową wycieczkę do Grecji. W takiej sytuacji trzeba sprawdzić, gdzie w sąsiedztwie znajduje się najbliższy parking obok warszawskiego lotniska. Niezastąpionym narzędziem bywa i w tym przypadku internet – wpisanie doń na przykład hasła parking lotnisko Warszawa pozwoli szybko zlokalizować odpowiednie miejsce do zaparkowania bryki (strona).

Kiedy dźwiga się nielekkie torby podróżne, to odległości mają znaczenie. Z tego powodu parkingi wznosi się w okolicy tych miejsc, do których przyjeżdżają grupy ludzi targających pokaźne siaty. W przypadku Modlina kwestia staje się o tyle ciekawa, że tamtejszy parking jest oddalony od serca miasta, a i tak nie powinien narzekać na brak klienteli. Tak się już przyzwyczailiśmy, że to zasadniczo w bliskim sąsiedztwie ratusza, urzędów gminy i miasta i pod centrami handlowymi najtrudniej znaleźć miejsce parkingowe.

Tereny pod parking mogą okazać się wielką żyłą złota. Czasem zupełnie przez przypadek farmer ma szansę odsprzedać swoją ziemię za wygórowane kwoty. I w żadnym razie nie musi to być obszar, na którym będą w niedalekiej przyszłości stały samochody – poza granicami wielkich miejscowości coraz częściej buduje się hale produkcyjne.

Tak czy inaczej, fraza parking Warszawa lotnisko oznacza dla właściciela takiego terenu niemałe zyski. Na jedno z głównych lotnisko Dolnego Śląska corocznie przybywa przecież wielu urlopowiczów. Należy tylko pamiętać o tym, aby wjazd na parking był prawidłowo oznakowany, by żaden z kierowców nie zabłądził. A na wybranych tego rodzaju obiektach można niejednokrotnie spotkać osobę, która zarządza ruchem osobówek w te dni, gdy wozów jest naprawdę dużo, ale to już jest temat na zupełnie nową opowieść.

(czytaj dalej)