Jogging źródłem szczęścia oraz dodatkowych pokładów sił w ciągu dnia

Jak potwierdzają analizy statystyczne prowadzone przez niezależne instytuty naukowe, które testują wpływ aktywności fizycznej na ogólny stan zdrowia, bieganie sprawia, iż jesteśmy szczęśliwsi, posiadamy dodatkowe pokłady energii, a także - co niezwykle ważne - nasze humory dopisują nieprzerwanie przez cały dzień.

Jak potwierdzają analizy statystyczne prowadzone przez niezależne instytucje, które testują wpływ aktywności fizycznej na ogólny stan zdrowia, jogging sprawia, że jesteśmy bardziej radośni, posiadamy dodatkowe pokłady energii, a również – co niezwykle ważne – znacząco poprawia nam się humor i nastawienie do życia.

Bieganie i jogging

Autor: Stewart Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Euforia, która towarzyszy nam gdy uprawiamy jogging stanowi jeden z powodów, dla którego miliony ludzi na całym świecie codziennie o świcie decyduje się na wysiłek fizyczny. Ponadto, mimo że muszą obudzić się godzinę wcześniej są szczęśliwi, że mogą odbyć swój codzienny trening. Zjawisko to wiąże się bezpośrednio z doskonale znanym między biegaczami pojęciem – runner’s high.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-50-czy-istnieje-realna-konkurencja-dla-DJI/54) to często najlepsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym wypadku – gdy wejdziesz na ten link, znajdziesz podobne cenne wiadomości.

Rezultatem tego jest stan podobny do uzależnienia, wynikający z wydzielających się po wysiłku fizycznym endorfin. Poziom tych związków chemicznych, nazywanych też hormonami szczęścia, znacząco podnosi się u osób, które regularnie zajmują się sportem. Nie tylko bieganie, lecz także aerobik, wycieczka rowerowa czy pływanie mają szansę wywołać ten pozytywny stan organizmu. Bieganie to nie tylko cudowna metoda umożliwiająca szybko zrzucić zbędne kilogramy, lecz także jest to idealny sposób działania na rzecz kształtowania i ujędrnienia ciała. Jeżeli pragniemy wzmocnić mięśnie nóg i pośladków – jogging, jako dyscyplina sportu, pod tym względem nie ma sobie równych. Pomijając zdrowotne aspekty, bieganie jest jednocześnie nieocenioną metodą na poprawę samopoczucia. Dla wszystkich, którzy jeszcze wahają się podjąć tego typu wyzwanie dobra rada jest taka, aby bronić się przed monotonią.

Jeśli nawet jogging nie jest wykonywany regularnie, warto za każdym razem zmieniać miejsce treningu. Tak jak w przypadku pozostałych zajęć, również w sporcie istotne bywa unikanie codziennej rutyny. Oprócz tego, jeśli bieganie nie wynika z czystej przyjemności, a podyktowane jest osiągnięciem całkowicie osobistego celu, wówczas właściwym sposobem, przede wszystkim w czasie silnego zmęczenia, jest wielokrotne powtarzanie sobie swoich prywatnych motywów.

Nawet krótka aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. Jeżeli się do niej przekonamy szybko dostrzeżemy jej korzystny wpływ, dumę i nieprzerwaną radość.