Poznaj wyjątkowe uroki Dolnego Śląska – kilka ciekawych miejsc na udany weekend

Europejska Stolica Kultury 2016 to przepiękne miasto pełne zabytków, urokliwych knajpek oraz całonocnych imprez. Nic więc dziwnego, że do serca Dolnego Śląska przybywa każdego roku ogromna ilość turystów z wielu krajów świata. Na rynku we Wrocławiu możemy więc usłyszeć mieszankę wielu języków, narodowości i kultur.

Europejska Stolica Kultury 2016 to niesamowite miasto pełne zabytków, urokliwych restauracji i gorących imprez. Nie dziwi więc fakt, że do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża każdego roku bardzo duża liczba turystów z całego świata. Na starówce we Wrocławiu możemy więc usłyszeć mieszankę wielu języków, narodowości a także kultur.

wizerunek - turyści

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy planujemy wakacyjny urlop warto wziąć pod rozwagę stolicę Dolnego Śląska, którą odwiedzić oczywiście należy, ale także cały Dolny Śląsk. Obszar tego województwa jest wyjątkowo interesujący dla ludzi szukających ciekawych i urokliwych miejsc. To na co warto zwrócić uwagę to fakt, że ogromna większość atrakcji jest położonych całkiem niedaleko od stolicy Dolnego Śląska. Mamy więc możliwość skorzystać z autobusów, pociągów albo także pomyśleć o zagadnieniu jakim jest wynajem busów. Ta ostatnia opcja z całą pewnością będzie przydatna zorganizowanym grupom, jakie w szybki oraz komfortowy sposób chcą się przemieścić w konkretne miejsce. Jeżeli chodzi generalnie o przewóz osób wrocław ma sporo ciekawych propozycji. Począwszy oczywiście od tradycyjnych taksówek, po coraz bardziej rozbudowaną komunikację miejską przez propozycje Kolei Dolnośląskich. W okresie letnim niesłabnącą popularnością, także wśród turystów cieszą się rowery miejskie.

Kliknij ten link i zobacz w treści (https://www.eccoholiday.com/hotel-bulgaria-esperanto-12377.html) znajdujący się w tamtym miejscu tekst. Są tam uzupełniające materiały. One również prezentują tę tematykę.

Taki typ komunikacji będzie przydatny oczywiście w samym mieście. Jednakże gdy chcemy wybrać się np. do Milicza lub też do innego urokliwego miejsca z paczką przyjaciół, to należy zwrócić uwagę na wynajem busów.

Z ciekawszych miejsc, które z całą pewnością trzeba zobaczyć jest, wymieniony już wcześniej, Milicz wraz z przepiękną Doliną Baryczy. Spływ kajakowy z całą pewnością przysporzy ogromnej ilości wrażeń. Wisienką na torcie Dolnego Śląska jest na pewno Zamek Książ wraz z legendarnym złotym pociągiem, o którym w ostatnim czasie zrobiło się całkiem głośno. Dolny Śląsk to również góry czyli Karkonosze z górującą nad rejonem Śnieżką. Kiedy zdecydujemy się tymczasem na eksplorowanie samego Wrocławia, to również musimy zarezerwować sobie odpowiednią ilość wolnego czasu. Dzięki temu, że przewóz osób we Wrocławiu ma dla nas ciekawe oferty, nie trzeba więc martwić się o transport. Warto jednakże z wyprzedzeniem zaplanować sobie dokładnie co i kiedy chcielibyśmy zwiedzić. Wyjeżdżając z Wrocławia nie można zapomnieć o obowiązkowej, pamiątkowej fotografii z jednym z wrocławskich krasnali.