Odpoczynek na Warmii – dlaczego warto?

Warmia jest historyczną krainą w obecnym woj. warmińsko-mazurskim oraz jedną z części krainy historycznej Prusy. Na terenie Warmii leży dwanaście miast z prawami miejskimi od średniowiecza, odpowiadającymi obszarowi Księstwa Warmińskiego. Dlaczego do Warmii warto wybrać się na wakacje?

Warmia jest krainą historyczną w aktualnym województwie warmińsko-mazurskim i jedną ze stref krainy historycznej Prusy. Na terenie Warmii leży dwanaście miast z prawami miejskimi od czasów średniowiecza, co odpowiada dokładnie obszarowi Księstwa Warmińskiego. Dlaczego do Warmii warto przyjechać na urlop?

pokój w hotelu

Autor: Bernhard Wintersperger
Źródło: http://www.flickr.com

noclegi warmia proponuje w różnorodnych typach budowli – domkach, hotelach, pensjonatach. Na urlopowiczów czekają z znacznej ilości pokoje dwuosobowe, trzyosobowe oraz czteroosobowe. W przypadku domków letniskowych do użytku wczasowiczów są łazienka oraz lodówka, nierzadko także wi-fi i telewizor. Dodatkowym atutem jest altanka, na której wszystko mogą się zrelaksować i parking w pobliżu domku. Domek to doskonała propozycja dla rodzin z maluchami. Jeżeli chodzi o noclegi Warmia zapewnia również pensjonaty, które będą znakomitym wyborem dla młodych osób, planujących weekendowy wyjazd za miasto. Nieduży koszt pobytu to na pewno plus tej propozycji. Jeżeli natomiast interesuje nas hotel i sale szkoleniowe zakopane warmia ma do zaoferowania także noclegi z wyżywieniem. Do najlepsza opcja dla urlopowiczów spragnionych wyższych standardów i dodatkowych udogodnień. Jeżeli chodzi o hotel Warmia zapewnia lokalizacje w centrum miast i okolicach, ale także na urokliwych, zacisznych terenach.

Warmia daje wiele możliwości w zakresie turystyki, które oparte są zwłaszcza na bogatej tradycji owego regionu. Gotyckie kościoły i zamki biskupie to typowe elementy architektury Warmii. Wyjątkowy nastrój budują także licznie występujące wiejskie ulicówki i chałupy z drewna. Jednakże przeszłość mająca związek z krzyżackim zakonem i mocna ludowość to nie jedyne auty tego regionu. Na wczasowiczów czekają również nieco bardziej współczesne rozrywki, jak baseny, spływy kajakowe, szlaki turystyczne – rowerowe i pisze. Nie można także przegapić zamku w Olsztynie, skansenu w Olsztynku, pola Bitwy Grunwaldzkiej czy Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzi. Zwolenników spotkań z przyrodą z pewnością ujmie Rezerwat Przyrody Las Warmiński, gdzie żyje chociażby jeleń europejski.