Odpoczynek w Lidzbarku Warmińskim – co oferuje to miasto?

Lidzbark Warmiński przez wieki był stolicą Warmii. W tym miejscu Krzyżacy wybudowali własną osadę. Ta lokalizacja kusi nie tylko ciekawą przeszłością, lecz także malowniczymi krajobrazami, rzekami i jeziorami, lasami obfitującymi w grzyby i jagody. Czego jeszcze możemy się spodziewać organizując weekend czy dłuższy urlop w Lidzbarku Warmińskim?

Lidzbark Warmiński był przez wieki stolicą Warmii. Tutaj Krzyżacy zbudowali własną osadę. Ten rejon kusi nie tylko bogatą przeszłością, lecz także pięknymi krajobrazami, jeziorami i rzekami, lasami obfitującymi w grzyby oraz jagody. Czego więcej możemy się spodziewać planując weekend bądź dłuższy urlop w Lidzbarku Warmińskim?

Hotel Warmia

Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o noclegi Warmia obfituje w przede wszystkim gospodarstwa agroturystyczne. To wymarzone miejsca do odpoczynku, które zapewniają wyposażone pokoje, ciszę i zdrowe, lokalne jedzenie. Dla urlopowiczów spragnionych nie tylko bliskiego kontaktu z przyrodą i wiejską kulturą, lecz także spragnionych maksymalnej prywatności, doskonałą propozycją mogą być domki letniskowe na wynajem. Z kolei jeśli ciekawią nas innego rodzaju noclegi koniaków noclegi lidzbark warmiński także nas nie zawiedzie. W tym właśnie mieście odnajdziemy mnóstwo tanich hoteli i pensjonatów.

Jak widać jeżeli interesują nas noclegi Warmia oferuje na prawdę sporo możliwości. Czego jeszcze się spodziewać po tym regionie! Miłośnicy dzikich zwierząt oraz ptactwa wybierają Lidzbark Warmiński oraz okolice jako destynację, która oferuje możliwość ciekawych spotkań ze swobodnie pomieszkującymi tu przedstawicielami fauny. Jeśli już zawitamy na Warmię i postawimy na noclegi Lidzbark Warmiński jakie oferuje, czy też inne pobliskie miejscowości i wsie, to obowiązkiem każdego turysty jest aktywny wypoczynek w przepięknych okolicznościach przyrody, a więc kajaki, szlaki piesze oraz rowerowe.

Ponadto, dobrze wiedzieć, że Lidzbarski zamek jest jednym z punktów Szlaku Zamków Gotyckich, a przez samo miasto przebiega aż osiem szlaków turystycznych. By lepiej poznać region warto zobaczyć także zabytki, które wpisują się w architektoniczny krajobraz miejscowości. Mowa tu przede wszystkim o Zamku Biskupów Warmińskich, który jest jedną z najcenniejszych zabytków w Polsce i równocześnie jest najlepiej zachowanym budynkiem na terenie byłego państwa zakonnego. Nie można pominąć także dawnego kościoła ewangelickiego, Wysokiej Bramy, oranżerii Krasickiego, murów obronnych i budynków dawnego młyna.