Okres zimowy trwa, a więc gdzie warto wybrać się na narty aby zasmakować odrobiny białego szaleństwa

Zima to ulubiony czas miłośników szusowania na nartach, snowboardzie bądź też długich, górskich wędrówek. Tę oczywistą miłość mieszkańców Polski do szaleństw na stokach można bez problemu zaobserwować w prawie wszystkich ośrodkach narciarskich w całej Polsce. Kiedy tylko aura jest łaskawa oraz jest wystarczająco dużo białego puchu, to ogromna ilość miłośników jazdy na desce rusza w stronę naszych gór w poszukiwaniu radości na nartostradzie.

Zima to ukochany i długo wyczekiwany czas miłośników jazdy na nartach, snowboardzie bądź też długich, górskich wędrówek. Tę nieskrywaną miłość mieszkańców Polski do zimowego wariactwa na stokach można bez problemu zaobserwować w prawie wszystkich ośrodkach narciarskich w całej Polsce. Kiedy tylko sprzyja pogoda oraz jest wystarczająco dużo śniegu, to ogromna ilość narciarzy wyrusza w stronę polskich gór w poszukiwaniu radości na nartostradzie.

Wyjazdy na narty

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu zimową wycieczkę warto jednak odpowiednio zaplanować i to z konkretnym wyprzedzeniem. Żeby spędzić niesamowity czas na stoku nie martwiąc się o konkretne sprawy, musimy odpowiednio przemyśleć całą logistykę. Podstawową i chyba najważniejszą sprawą jest miejsce do którego będziemy chcieli się udać. Na całe szczęście mamy w naszym kraju całkiem sporo ośrodków narciarskich stojących na wysokim poziomie. Wyciągi są unowocześniane, baza noclegowa spełnia wciąż rosnące oczekiwania turystów i narciarzy. Również nartostrady wyglądają w porównaniu z ubiegłymi latami. Pomimo to, ciągle wielu naszych rodaków wybiera któryś z alpejskich krajów jako destynację aktywnego, zimowego spędzenia czasu. Jeżeli chodzi więc o wyjazdy narciarskie Austria ciągle znajduje się w absolutnej czołówce zachodnich krajów, które są najczęściej wybierane przez naszych rodaków. Nie powinno nikogo to dziwić, doskonała infrastruktura (podnoszenie fundamentów) oraz perfekcyjnie przygotowane jak i długie nartostrady przyciągają amatorów białego szaleństwa z całego świata. Austriackie nartostrady stoją na naprawdę najwyższym poziomie. Jeżeli więc mamy zamiar wybrać się właśnie tam aby zanurzyć się w zimowym szaleństwie, to możemy postawić na podróż autem lub też wybrać się tam w inny, zorganizowany sposób. Coraz bardziej popularne są wyjazdy narciarskie do Włoch autokarem. W ten komfortowy sposób nie ma potrzeby martwić o wiele rzeczy jak w sytuacji podróży autem.

Zanim udamy się jednak w pewien konkretny rejon Austrii dobrze jest poczytać opinie a także sprawdzić każdą możliwie przydatną informację odnośnie konkretnego ośrodka. Ważne jest żeby dobierać takie miejsca, które mają trasy odpowiednie dla naszego poziomu zaawansowania. Nie chcielibyśmy przykładowo udać się do miejsca, w jakim nie znajdziemy dla nas odpowiednich nartostrad lub też będą takie, na jakich nie będziemy w stanie sobie odpowiednio poradzić.