Organizowanie konkursów- przydatne porady dotyczące nagród i symbolicznych upominków dla laureatów różnego rodzaju konkursów zorganizowanych przez firmę

Niektórzy z nas uwielbiają konkursy. Niemal od najmłodszych lat możemy w nich uczestniczyć zarówno w szkole jak i później na przykład, gdy w naszym miejscu pracy organizuje się konkurs na najciekawszy projekt. W przypadku gdy sami zajmujemy się organizowaniem konkursu, musimy się zająć wieloma jego aspektami.

Niektórzy z nas uwielbiają konkursy. Praktycznie od najmłodszych lat można w nich uczestniczyć zarówno w czasie uczęszczania do szkoły jak też później przykładowo, gdy w naszym miejscu pracy organizuje się konkurs na najlepszy projekt. W przypadku gdy sami zajmujemy się organizowaniem konkursu, musimy się zająć wieloma jego aspektami.

urlop - obrazeczek

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Organizowanie konkursów może być niezwykłą motywacją do działania dla uczestników, niezależnie czy mówimy o konkursach dla dzieci czy też dla osób w firmie.

Skoro jesteś pewien, że omawiany wątek jest dla Ciebie absorbujący, to sprawdź, że też praktyczna strona posiada równie ważne wiadomości – wejdź tutaj.

Jest mnóstwo osób, które uwielbiają konkurencje a także często lubią brać udział w różnego typu konkursach. Kiedy pragniemy zorganizować konkurs, przykładowo w swojej firmie, musimy na początku ustalić jego regulamin. Jest on niezwykle ważny, gdyż stanowi pewnego rodzaju umowę z uczestnikami konkurencji. Będzie również podstawą do wyjaśniania wszystkich spraw związanych z wyborem zwycięzcy. W regulaminie musimy zawrzeć też jeden niezwykle ważny punkt, który zwykle jest główną motywacją do brania udziału w konkursie. Tym punktem będą atrakcyjne nagrody.

urlop - odzwierciedlenie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od naszych możliwości można zdecydować się na większe albo mniejsze nagrody rzeczowe czy też nagrody w innej postaci. W miejscu pracy nagrodą tego typu może być przykładowo realizacja zwycięskiego projektu bądź wzięcie udziału w międzynarodowym szkoleniu. Najpopularniejszymi nagrodami w różnego rodzaju konkursach są jednak medale okolicznościowe. Są one idealną pamiątką wygranej w konkursie, a zwycięzca na pewno ucieszy się z otrzymania takiego odznaczenia, niezależnie od rodzaju przeprowadzanego konkursu. Wielu organizatorów konkursów uwzględnia też nagrody pocieszenia, które niekiedy są wspaniałym podziękowaniem za wzięcie udziału w konkurencji. Drobnym upominkiem może być przykładowo pendrive z nadrukiem firmowego znaku albo torba podróżna. Takie nagrody pocieszenia dodatkowo mogą być dobrym sposobem na reklamowanie naszej działalności. Każdy uczestnik konkursu, niezależnie od wyników konkursu, na pewno ucieszy się z tego rodzaju nagrody pocieszenia.

Nagrody są najbardziej istotnym elementem każdego konkursu, warto zatroszczyć się o to, żeby były atrakcyjne dla potencjalnych uczestników. Nie możemy również zapomnieć o odznaczeniach albo nagrodach pocieszenia, które ucieszą wszystkich uczestników naszego konkursu.