Podróżujemy w coraz bardziej nieznane miejsca. Serca polskich turystów podbija Wietnam.

Podróże stanowią jeden z najciekawszych momentów w życiu każdego człowieka. Ubogacają nasze wnętrze, otwierają nam oczy na wiele problemów, uczą dystansu i pokory, pokazując, jak wygląda życie w innych, nierzadko o wiele biedniejszych krajach. Dzięki podróżowaniu odkrywamy nowe kultury i potrawy, uczymy się dziejów danego państwa i oswajamy z jego kulturą.

Podróże są jednym z najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Ubogacają nasze wnętrze, otwierają nam oczy na wiele spraw, uczą dystansu i tolerancji, pokazując, jak wygląda życie w innych, nierzadko o wiele biedniejszych krajach. Dzięki podróżowaniu odkrywamy nowe kultury i smaki, uczymy się historii danego państwa i oswajamy z jego kulturą.

Dla Polaków i ich otwarcia się na świat momentem dziejowym okazało się wejście naszego kraju do strefy Schengen. Pomimo że wcześniej przez kilkanaście lat mogliśmy już bez większych problemów poruszać się po Europie z paszportem, zniesienie kontroli na granicach umożliwiło nam organizowanie częstszych i dalszych wycieczek. Wiele zmieniło się również wraz z pojawieniem się na rynku tanich linii lotniczych. Dzięki nim na daleki wyjazd może dziś się wybrać każdy, a nie tylko posiadacz dobrego i sprawnego auta lub osoba bardzo bogata, która mogła sobie pozwolić na nabycie drogiego biletu lotniczego od jednego ze zwykłych przewoźników. Co więcej dzięki możliwościom, które przyniosły nam tanie linie lotnicze, do dalekich wycieczek przekonali się nawet Ci, którzy od kilkunastu dobrych lat spędzali urlop w tym samym domu wczasowym w Łebie czy Zakopanem.

Kilkanaście lat łatwych i szybkich podróży po Europie skutkowało wzrostem zainteresowania o nieco dalsze destynacje. Niezaprzeczalnym hitem pośród podróżników stała się Azja, nieznany, egzotyczny kontynent, pełen tajemniczych państw i interesujących kultur. Na popularność Azji niebagatelny wpływ miała również łatwa dostępność biletów lotniczych i niska cena pożywienia i noclegów. Nagle okazało się, że za cenę dwutygodniowego urlopu na Helu można odwiedzić kilka egzotycznych azjatyckich krajów. Spośród nich wyjątkowo wielką uwagę turystów przyciąga Wietnam, państwo leżące na Półwyspie Indochińskim, które znane jest z uprawy kawy, herbaty, tytoniu czy ananasów. Jeśli planujemy podróż do wietnamu, bez żadnego problemu znajdziemy dobre połączenia do stolicy tego kraju. Co ciekawe swoje usługi zaoferuje nam również polski przewodnik w wietnamie, dzięki czemu dobrze spożytkujemy czas w tym kraju i na własne oczy zobaczymy wszystkie najważniejsze miejsca.

Podróż do Wietnamu z pewnością będzie jedną z najważniejszych wypraw naszego życia. Zetknięcie się z tak inną od Europejskiej kulturą i poznanie zupełnie innych standardów życia pozwoli nam spojrzeć na wiele spraw z dystansem i docenić to, jak wygląda nasza codzienność.