Prosty sposób na skuteczne modyfikowanie mocy napędu

selfie - Auto
Chipowanie to zabieg który polega na usunięciu ze sterownika jednostki pędnej przemysłowego programu i zastąpienie go oprogramowaniem zaopatrzonym przez tunera. Ze względu na możliwości turbosprężarki, nowe mapy mierzone do napędów wysokoprężnych zazwyczaj koncentrują się na powiększeniu ciśnienia doładowania, oraz wtryskiwaniu wyższej ilości paliwa do cylindra. Bezproblemowy zabieg jest o tyle efektywny, że potrafi całkowicie przekształcić charakterystykę poprawiania mocy, zagwarantować dużo wyższą siłę motoru i czasem zoptymalizować wyniki spalania.

Tuning
Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Chip tuning diesel jest tanim i nieinwazyjnym rozwiązaniem na wyższą moc w dieslu. Aby jednakże marzenie o szybszym samochodzie nie wymieniło się w serwisowy koszmar, kierowcy winni pamiętać o pewnych regułach.

Jeżeli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie ważna, to koniecznie zerknij na serwis, który bez wątpliwości również przyciągnie Twoją uwagę!

Podwyższenie mocy nie powinno być nazbyt duże, metamorfoza oprogramowania winna być zrealizowana przez specjalistę, a wóz po przeróbce nastręcza większej troski serwisowej.
Już w parę godzin i praktycznie bez żadnej ingerencji mechanicznej silnik diesla może zyskać nawet kilkadziesiąt procent mocy. Udany chip tuning nastręcza jednak nie tylko specjalistycznej wiedzy. Konieczny jest także rozsądek. Przed wizytą w warsztacie należy zweryfikować oczekiwania i urealnić ich poziom.

Auto - migawka
Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com

Chip tuning to elektroniczne powiększenie siły napędu samochodu nie tylko w wozach z napędem diesla. Przynosi radość z jazdy i podnosi bezpieczeństwo na drodze. Pozwala odnaleźć auto na nowo, staje się szybszy, sprawniejszy, palący mniej paliwa. tuning chip polega na zagospodarowaniu zasobów, które zostawił producent samochodu.

Takie zapasy są także w autach bez turbiny. Chip tuning jest transformacją programu komputera sterującego napędem w ten sposób, aby pozyskać większą sprawność, moc i moment, oraz ewentualnie zminimalizować nieco zużycie paliwa przy niezmienionym stylu jazdy. Aby poddać samochód takiej przeróbce, powinien być utrzymany w porządku. Trzeba pamiętać o zmianie oleju, filtrów i wkładów, oraz używać paliwa z bezpiecznych stacji. Po tuningu wóz zyskuje na mocy co bardzo przydaje się przy wyprzedzaniu. Modyfikacje należy jednak przeprowadzać przemyślanie, nie wystawiając motoru na przesadny wysiłek.