Przykłady ciekawych miejsc w naszym kraju, jakie warto odwiedzić. Skąd bierze się nazewnictwo Szlak Orlich Gniazd?

wyjazd - zbliżenie
Organizując wypad w interesujące miejsce, warto spojrzeć na atrakcje, które nie są aż tak oczywiste. Nie oznacza to, że nie są znane, tylko po prostu zwykle sporo osób wybiera kierunki bardziej charakterystyczne, czyli gdy góry to Tatry, gdy morze, to Gdańsk. Natomiast mamy sporo pięknych miejsc w naszym kraju, które dobrze jest znać.

wyjazd - zbliżenie
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich zabytków, które należy odwiedzić jest na pewno Zamek Książ. Miejscowość, w jakiej znajduje się taka budowla raczej nie kojarzy się zbyt turystycznie, a szkoda bo okolice Wałbrzycha są piękne i nie brakuje tam miejsc, dla osób lubiących piesze wycieczki po szlakach. Zachętą do zwiedzenia Zamku może być to, iż jest to jeden z trzech największych zamków w naszym kraju. Wyprzedza go jedynie Zamek Krzyżacki w Malborku oraz Wawel. Zamek ten był świadkiem całej masy historycznych wydarzeń, ponieważ jego początki sięgają trzynastego wieku. Przebywało w nim wiele znanych osób. Jednak nie brakowało także gorszych czasów, a mianowicie podczas Drugiej Wojny znajdowała się tam filia obozu Gross-Rosen. O obiekcie tym słyszy się sporo legend oraz opowieści, jakie nie zostały całkowicie wyjaśnione.

odwzorowanie - wyjazd
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym interesującym miejscem będzie Szlak Orlich Gniazd. Mowa o obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, który jest bardzo malowniczy. Znajdziemy tam piękne formacje składających się z wapienia skałek, które doskonale współgrają z otoczeniem. Piękny, pofalowany teren jeszcze dodaje uroku tej magicznej krainie.

Chcesz przeczytać inne tak samo praktyczne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj hulajnogi sklep, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Nazwa szklaku wzięła się od zameczków i warowni, jakie spotkać można co chwilę. Te budowle zwane są Orlimi Gniazdami, bo mają wyjątkowe umiejscowienie.

Jeżeli zainteresował Cię nasz tekst, to do sprawdzenia mamy kolejne treści na stronie, którą opracowaliśmy pod podanym linkiem.

Znajdują wysoko na skałach osiągających wysokość nawet do 30 metrów. Na trasie znajduje się też sporo jaskiń, jakie z łatwością powstawały w miękkim składającym się z wapienia podłożu.

To tylko dwa przykłady, lecz jakże ciekawych miejsc, które opłaca się zobaczyć. Często zdarza się, że jeździmy stale za granicę, a tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, że w naszym kraju mamy tak wiele pięknych miejsc. Warto to nadrobić, a na pewno się nie zawiedziemy!