Sport to zdrowie – jakie dyscypliny są obecnie najchętniej uprawiane

Zwiększa się ilość osób, które decydują się ćwiczyć – takie zdanie można usłyszeć bądź przeczytać coraz częściej – i rzeczywiście tak jest – wystarczy udać się na siłownię, by dostrzec jak wiele osób spędza tam czas ćwicząc. Prawdą jest, iż Polacy coraz częściej wybierają ćwiczenia jako sposób na spędzenie czasu wolnego – dla niektórych jest to wręcz obowiązkowy moment w ciągu dnia kiedy mogą zrobić coś dla swojego ciała. Szczególnie, że sport wpływa nie tylko na wygląd naszego ciała, ale głównie na naszą psychikę – powoduje, iż chodzimy częściej zadowoleni, ale też silniejsi.

Zwiększa się liczba osób, które decydują się ćwiczyć – takie stwierdzenie można usłyszeć bądź przeczytać coraz częściej – i rzeczywiście tak jest – wystarczy pójść na siłownię, by dostrzec jak dużo osób spędza tam czas ćwicząc. Prawdą jest, iż Polacy coraz częściej wybierają ćwiczenia jako formę spędzenia czasu wolnego – dla niektórych jest to niemal obowiązkowy moment w ciągu dnia gdy mogą zrobić coś dla siebie. Szczególnie, że sport ma wpływ nie tylko na wygląd naszej sylwetki, ale głównie na naszą psychikę – sprawia, iż chodzimy częściej zadowoleni, ale również silniejsi.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie? Najbardziej istotną zaletą jest na pewno to, że polepsza naszą wydolność – dzięki czemu mamy więcej siły oraz energii, a to jest szalenie istotne kiedy musimy zmagać się z obowiązkami dnia codziennego. Poza tym jak głosi znane przysłowie – w zdrowym ciele zdrowy duch, zatem sport ( Polecane Strony) zatroszczy się również o nasze zdrowie. Następną zaletą jest fakt, iż dzięki uprawianiu sportu poprawiamy naszą odporność, co jest bardzo ważne w trakcie zimowych miesięcy kiedy nasz organizm jest podatny na niemiłe warunki.

Rakieta do squasha

Autor: José Carlos Casimiro
Źródło: http://www.flickr.com

Z racji na rosnące zainteresowanie sportem już nie tylko takie powszechne dyscypliny jak siatkówka bądź koszykówka są na topie, dołączają do nich inne, które obecnie przyciągają tłumy i co istotne, nie tylko panów, ale również kobiet. Co zatem zalicza się do sportów, które obecnie najczęściej są uprawiane? Ostatnio prócz klasycznych zajęć fitness bardzo znany stał się cross fit. Cóż to takiego? Dyscyplina ta przybyła do Polski z Ameryki i już zdobyła całkiem sporą ilość zwolenników, których nie odstrasza zmęczenie i katorżniczy trening. Idea tej dyscypliny jest niezwykle prosta – w szybkim czasie zmęczyć się tak, byśmy nie byli w stanie ustać na nogach, a możemy robić co tylko chcemy – dźwigać ciężary, pływać, skakać, cokolwiek.

Dyscyplina ma na celu zwiększenie naszej kondycji i wydolności. Następnym sportem, który stał się bardzo popularny jest squash – przez wielu uważany za sport dla snobów. Głównie dlatego, że był on prezentowany w amerykańskich filmach jako dyscyplina sportu uprawiana przez maklerów, lekarzy, czy prawników. Obecnie odchodzi się o tego poglądu na ten sport i coraz większa ilość osób zaczyna go uprawiać – rośnie także ilość klubów, w których dyscyplinę tą można uprawiać. Jednakże, by móc rozpocząć swoją przygodę ze squashem, trzeba zaopatrzyć się w właściwy sprzęt – jak dobrze widzieliście w filmach amerykańskich, do gry w squasha używa się rakiety. Dziś zakup ten nie będzie skomplikowany, ponieważ powstaje mnóstwo tak zwanych squash sklep, w których możemy dostać niezbędny nam sprzęt.

Na początku naturalnie nie warto inwestować wiele pieniędzy i zakupić sprzęt w okazyjnej cenie, bowiem nie wiemy jeszcze czy squash przypadnie nam do gustu. W tym przypadku idealnie wypadną rakiety do squasha dunlop, które nie tylko są dobrej jakości, ale głównie są w dobrej cenie. Naturalnie dla tych bardziej wymagających marka wyprodukowała rakiety profesjonalne o już dość wyskokich cenach – ale jeżeli trenujemy sport dość często, warto zainwestować w sprzęt. Sport to zdrowie – należy mieć to na uwadze, ponieważ jest to niezwykle przyjemny sposób na utrzymanie naszego ciała w dobrej formie i co istotniejsze, w dobrym zdrowiu.