Toruń- idealne miejsce na długi urlop lub na kilkudniową wycieczkę pośród interesujących zabytków oraz zachwycającej architektury

Jeśli myślimy nad tym, gdzie wybrać się na parudniową wycieczkę, warto postawić na Toruń, który jako miasto ma wiele do zaoferowania. Wspaniała architektura tudzież interesujące zabytki to coś, co przyciąga mnóstwo turystów a także zachęca do ponownej wizyty w mieście.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, gdzie wybrać się na kilkudniową wycieczkę, warto postawić na Toruń, który jako miasto ma wiele do zaoferowania. Zachwycająca architektura jak również ciekawe zabytki to coś, co przyciąga mnóstwo turystów i zachęca do ponownej wizyty w mieście.

Na obszarze Torunia odnajdziemy także wiele kościołów, głównie gotyckich czy też neogotyckich, które czarują turystów swym wspaniałym wyglądem oraz charakterystyczną dla tego stylu architekturą. Jeżeli więc wybieramy się do Torunia nie można zapomnieć o tym, żeby wyposażyć się w przewodnik po Toruniu lub udać się na wycieczkę z profesjonalnym przewodnikiem.naciśnij to polerowanie lamp samochodowych polerowanie lamp samochodowychTaka osoba, zaprezentuje nam wszystkie miejsca, które są warte uwagi, a w Toruniu jest ich naprawdę wiele. Będąc w Toruniu nie możemy też zapomnieć o spróbowaniu tradycyjnego przysmaku- toruńskich pierników, które wypiekane są od setek lat. Kiedy interesują nas ciekawe, historyczne wycieczki Toruń będzie doskonałym miastem, żeby poznać Polską historię i średniowieczną architekturę, która jest niemal nieodłącznym elementem tego miejsca – strona www.

Toruń jest miastem pełnym zieleni, osoby, jakie lubią czynny wypoczynek, z pewnością odkryją ciekawe opcje dla siebie. Jadąc do takiego miasta, jak na przykład toruń zwiedzanie (zobacz informacje) wskazane jest zacząć od spacerów po rynku, wolno też wybrać się na Bielany oraz Bielawy czy Las Piwnicki. Także Brabarka jest bardzo interesującym rejonem wartym zobaczenia. To spory kompleks leśny, w jakim znajduje się wiele strzeżonych gatunków.

wycieczki - malowidło

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

By przekonać się, iż Toruń to coś znacznie więcej niż słynne pierniki, opłaca się przytoczyć króciutką relację dziewczyny, jaka razem ze znajomymi zwiedzała zabytki w toruniu: „Moja wielka wycieczka do wymarzonego Torunia odbyła się i była niezwykle udana. Razem z trojgiem znajomych dotarliśmy tam koleją, a następnie używaliśmy komunikacji miejskiej. I muszę powiedzieć, że zostawienie samochodu na Śląsku było genialnym pomysłem – komunikacja miejska w Toruniu jest naprawdę niezwykła: można nią dotrzeć kompletnie wszędzie, autobusy oraz tramwaje kursują praktycznie nieprzerwanie, tabory są niezwykle zadbane i punktualne, a do tego bilety są dwa razy tańsze niż u nas. Nasza wycieczka trwała siedem dni, dlatego kupiliśmy tygodniowe bilety, poprzez które zaoszczędziliśmy jeszcze więcej, a te fundusze wydane zostały na albumowy przewodnik po Toruniu.

Dzięki temu mieliśmy fundusze na różnego typu przyjemności. Tak więc niezwykle serdecznie polecam wszystkim Toruń na krótszy lub dłuższy urlop. Warto zwiedzić to miasto i skosztować tradycyjnych tworzonych w Toruniu pierników! Oczywiście Toruń kryje w sobie jeszcze multum perfekcyjnych atrakcji i fascynujących zabytków. Wskazane jest zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w którym odnajdziemy opis najważniejszych z nich.