Toruń oraz jego atrakcje na weekend. Czemu dobrze jest się tam udać i co zobaczyć?

odbicie - wczasy
Weekend to czas, gdy można wypocząć troszkę od standardowych, obowiązkowych zadań z tygodnia. Warto wtedy podładować baterie i odbudować siły na kolejny tydzień. Zapewne nie ma fajniejszej opcji aniżeli wyjazd w interesujące miejsce. W naszym kraju mamy ich na szczęście pod dostatkiem.

Jeśli mowa o krótkich weekendowych wyjazdach, to na pewno dobrze jest poznawać ciekawe miejscowości, które warte są odwiedzin. Jedną z tego typu miejscowości na pewno będzie Toruń. Nie jest to może aż tak oczywisty z kierunków, jednak chociażby z takiego powodu na pewno są tam mniejsze tłumy niż na przykład w Krakowie. Zatem, jakiego rodzaju atrakcje w Toruniu dobrze jest zobaczyć? Oczywiście nie sposób przejść z obojętnością obok bardzo ładnej architektury miasta.

Czy rozpatrywany post nie jest niebanalny? Jeśli tak uważasz, kliknij tu – zalecamy tę witrynę (https://www.naferie.pl/narty-polska), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu przyciągające oko teksty.

Sporo odrestaurowanych kamienic, jak również Rynek Staromiejski są warte tego, żeby pospacerować i po prostu podziwiać niesamowitą, w dużej mierze gotycką zabudowę. Klimatyczne wąskie uliczki z pewnością będą zachętą do szwendania się po tym pięknym mieście. Warto wdrapać się na Ratusz Staromiejski, by stamtąd podziwiać Toruń w pełnej krasie.

odbicie - wczasy
Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy przewodnik po toruniu z pewnością wspomni o Muzeum Piernika, bo właściwie z tym specjałem najbardziej się Toruń kojarzy. Natomiast nie jest to normalne muzeum, bo możemy tam oglądać nie tylko pokazy wypieku pierników, ale także samodzielnie spróbować własnych sił. Będzie to na pewno fajną atrakcją nie tylko dla dzieci, lecz również do dorosłych. Ci, którzy będą zmęczeni miejskim gwarem mogą odpocząć w jednym z pięknych parków, jak przykładowo Park Miejski, lub spędzić miło czas w Barbarce, jaka jest dużym terenem rekreacyjnym.

Toruń to także bliskość Wisły, która płynie przez miasto. Dobrze będzie spacerować Bulwarami, a jeśli pogoda na to pozwoli, to po prostu odpocząć na trawie i urządzić piknik. Można także obejrzeć Toruń z troszkę mniej zwyczajnej perspektywy, a konkretnie ze statku na Wiśle.

Czy potrzebne jest Ci kompleksowe opracowanie tego tematu z przeróżnymi wątkami? Przygotowaliśmy dla Ciebie dobrą informację – znajdziesz je w podanym linku.

Warto przepłynąć się jednym z dostępnych wycieczkowych statków, jakie oferują rejsy różnej długości. A już na pewno nie powinniśmy przegapić nocnej panoramy miasta widzianego z przeciwległego brzegu rzeki. Na taki widok opłaci się poczekać aż się ściemni. Zatem zaplanujmy wyjazd do Torunia! (więcej na tej stronie)