Dlaczego opłaca się odwiedzić Zakopane?

Od kilku dziesięcioleci, a na mniejszą skalę praktycznie od zawsze, nasze góry cieszą się ogromną popularnością. Całymi rodzinami wybieramy się tam, by pochodzić po górskich szlakach, wspinać się na szczyty, zasmakować góralskich potraw. Niewątpliwie najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem jest Zakopane.

Od kilku dziesięcioleci, a na mniejszą skalę praktycznie od zawsze, polskie góry cieszą się wielką popularnością. Tłumnie przyjeżdżamy tam, aby pospacerować po górskich szlakach, wspiąć się na szczyty, zasmakować góralskich potraw. Bez wątpliwości najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem jest Zakopane.

Zwiedzanie Zakopanego

Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane to da się powiedzieć polska stolica gór. Pięknie zlokalizowane wspaniale sprawdzi się jako baza wypadowa górskich wycieczek. Stąd jest praktycznie wszędzie niedaleko – docenią to amatorzy górskich wędrówek. Pełno tu atrakcji, które na pewno zachwycą każdego, bez względu na wiek. Zwiedzanie Zakopanego dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń oraz rozlicznych zachwytów natury estetycznej. Przepiękna, niepowtarzalna architektura, niewielkie drewniane domki, zabytkowe cmentarzyki, góralska ornamentyka – to wszystko sprawia, że kochamy odwiedzać to miasto nawet co roku. Oprócz tego Zakopane proponuje prawdziwy raj dla amatorów zakupowego szaleństwa: Krupówki, zdaje się najpopularniejsza uliczna w tym mieście, pełne są sklepów.

Da się zakupić towary typowe (odzież, artykuły drogeryjne, biżuterię i tym podobne) i mnóstwo pamiątek ściśle związanych z tym rejonem. Co krok zlokalizowane są stoiska, na których można kupić pamiątki z gór (kliknij tu), pocztówki, góralską odzież, także kapelusze i wiele podobnych przedmiotów. Ponad to wielką popularnością cieszą się wszelakie budki, jakie oferują regionalne produkty żywieniowe, jak na przykład sery – oscypki. Niemalże każdy turysta w trakcie pobytu w tym mieście musi je minimum raz spróbować.

Zwiedzanie Zakopanego można zgrubnie podzielić na kilka tras. Po pierwsze – góry, jakie są niezwykle często przemierzane przez turystów. Po drugie – zabudowania Zakopanego: jego budynki, zabytki, kościoły i o wiele więcej. Po trzecie – zwiedzanie – zwiedzanie wrocławia – Zakopanego śladem kulinariów – w tym mieście działa wiele wspaniałych restauracji, które oferują specjały zakopiańskiej kuchni. Wśród takich potraw na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Oraz po czwarte – trasa zwiedzania prowadząca przez liczne sklepy, oferujące przedmioty niemalże z każdej dziedziny. Tak bogata oferta, jaką ma Zakopane sprawia, że to miasto rok w rok nawiedzają tysiące turystów, którzy pragną rozrywki na wysokim poziomie i którzy mają gwarancję, iż znajdą coś odpowiedniego dla siebie.