W jakie miejsce najbardziej korzystnie udać się na urlop w ciepłe kraje? Jakie kraje są dość blisko i zapewniają zawsze nienaganną pogodę?

góry - landszaft
Niekiedy możemy odczuć to jeszcze silniej, szczególnie w tej okoliczności, kiedy zima jest zbyt długa, nie chce się zakończyć. Ponadto jesień również była beznadziejna, a prognozy na okres wiosenny są tego typu, że będzie padać i nie ocieli się szybko. Wtedy dosyć mocno i przykro odczuwamy nasz polski klimat. Całe szczęście są na niego metody, ponieważ przecież jesteśmy w stanie wyjechać w miejsce, gdzie nie istnieją takie pogodowe problemy.

Wakacje
Autor: J P
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, jeśli to zima to wyjechać musimy faktycznie daleko, tam gdzie klimat jest całkowicie inny, gdzie nie ma okresu zimowego. Od razu jesteśmy zdania, iż w Europie nie ma takich miejsc, ponieważ przecież wszędzie tu jest zima tylko nie w tak przesadnej skali jak w naszej części Europy. Myślimy jeszcze o południowych Włoszech, Sycylii czy południowych krańcach Grecji, ale niestety nie istnieje stuprocentowa gwarancja, iż będzie tam miło. Całe szczęście nie jesteśmy zmuszeni wyjeżdżać daleko, aby odczuć miłe ciepło.

Jak wakacje fuerteventura zapewnia cudowny klimat, i to nie jest najważniejsze czy mowa o zimie, jesieni lub wiośnie. Fuerteventura jest położona na Wyspach Kanaryjskich, co oznacza, że blisko Północnej Afryki, tak więc o złej pogodzie nie może być mowy. Cały rok więc jesteśmy w stanie spotkać tam turystów, gdyż noclegi fuerteventura oferuje bardzo najlepsze. Zapewniane są wysokiej jakości miejsca noclegowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie uciec tam z chłodnej Polski, gdy następna fala arktycznego powietrza nie daje nam spokoju. Co interesujące, Fuerteventura to właściwie najbliżej położone miejsce, do którego jesteśmy w stanie pojechać w środku zimy.

Bo jak popatrzymy na inne kierunki, to od razu pomyślimy, że dobra jest Azja (zobacz również wietnam wycieczki) Południowo-Wschodnia, i takie kraje Tajlandia czy Indie. To dość tanie kraje i zawsze jest w nich ciepło (sprawdź mini grzejnik elektryczny) (choć
w niektórych miesiącach bardzo deszczowe), lecz bardzo od Polski oddalone. Jeśli więc nie chcemy tak daleko jechać, to Fuerteventura będzie wyborem idealnym, ponieważ nie jest jakoś oddalona, ceny są tam też dość atrakcyjne, a co najlepsze – jest tam bardzo ciepło, tak więc jak już mamy dość naszej zimnej i szarej Polski, to dobrze tam pojechać, by poczuć ciepłą energię.