W sytuacji, jeżeli poszukujesz interesującego pomysłu na lato, możesz decydować się na spływ kajakiem

Z chwilą nadejścia lata stajemy przed dylematem, jak zorganizować wakacyjny odpoczynek. To niełatwa kwestia, gdyż taki wyjazd powinien okazać się nie tylko ciekawy, ale też zajmujący. Coraz większym zainteresowaniem ludzi cieszy się aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu. W przypadku, gdy szuka się ciekawej propozycji spędzenia lata, należy rozważyć spływy na kajaku. Ta forma spędzania czasu szczyci się wśród ludzi coraz większym zainteresowaniem.

Z chwilą przyjścia lata stajemy przed dylematem, jak zorganizować wakacyjny wypoczynek. To niełatwa sprawa, gdyż taki wyjazd musi okazać się nie tylko interesujący, lecz też zajmujący. Coraz znaczniejszym zainteresowaniem ludzi cieszy się aktywny wypoczynek na łonie natury. W przypadku, kiedy szuka się ciekawej propozycji spędzenia lata, trzeba rozważyć spływy na kajaku. Ta forma rozrywki szczyci się pośród Polaków coraz większym powodzeniem.

Spływa kajakiem

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Źródła rzeki Pilicy znajdują się w okolicach umiejscowionego na terenie województwa śląskiego miasta o tej samej nazwie. Niedaleko Sulejowa już w latach siedemdziesiątych została zbudowana tama, która utworzyła Zalew Sulejowski. Wielu osób zamieszkujących miejscowości położonych nad Pilicą założyło własną agroturystykę. Jedną z atrakcji oferowanych przez założycieli takich gospodarstw będą spływy kajakowe pilicą (przeczytaj szczegóły). Cieszące się popularnością spływy kajakowe Pilicą to atrakcja, z której korzystają nie tylko turyści na gospodarstwach agroturystycznych. Wielu początkujących kajakarzy nim wybierze się na spływy kajakowe na innych rzekach decyduje się właśnie spłynąć tylko Pilicą. Spływy kajakowe Pilicą możliwe są już od miasteczka nazwanego Szczekocin.

spływy kajakowe

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli kogoś interesują spływy kajakowe pilica (więcej o autorze) jest niesamowicie atrakcyjnym, nizinnym szlakiem kajakowym z wieloma sympatycznymi miejscami na biwak. Sama rzeka zachwyca urozmaiconym korytem, stosunkowo czystą wodą (ta rzeka wyróżnia się drugą klasą czystości) i malowniczymi krajobrazami. Tworzy liczne pętle oraz łuki, przez co spływ kajakowy nie będzie nudny. Firmy, które organizują spływy kajakowe pilicą proponują trasy dla amatorów kajakarstwa dopasowane do stopnia zaawansowania. W ofercie firm znaleźć można również spływy dedykowane dla rodzin z dziećmi. Popularna trasa – od Maluszyna do Mniszewa – mierzy 25 kilometrów i nie jest wyjątkowo skomplikowana. Natomiast środkowy odcinek kajakowy rzeki Pilica – od Maluszyna do Sulejowa – znakomicie nadaje się również dla nieco bardziej zaawansowanych kajakarzy.

Jeżeli zaprezentowane tutaj informacje są dla Ciebie niebanalne, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie (https://www.rehabilitacje.org/rezonans-magnetyczny) również przeczytasz coś wartościowego!

Odcinek ten nie jest tak szeroki jak trasa bliżej Wisły i równocześnie jest prostszy w pokonaniu. Jednakże przepłynięcie 90 km nizinną rzeką to nie lada wyzwanie, które wymaga około 5 dni wiosłowania.

Na każdej z nich można wynająć kajak, czy to na kilka godzin, czy na tydzień, i w miłym towarzystwie, w otoczeniu wspaniałej przyrody spędzić ten czas. Co więcej, firmy które organizują spływy kajakowe cechują się dużą elastycznością i dostosowują się do klientów. Bez żadnego problemu przywożą kajaki do określonego miejsca, a potem je odbierają na końcu trasy. W razie potrzeby mogą również wypożyczyć inne elementy wyposażenia, na przykład worki żeglarskie czy namioty do spania po drodze. Można w nich wykupić jeden z wielu standardowych spływów, lecz również zamówić coś nietypowego.

Na niejednej rzece w przypadku takich krótkich spływów wręcz nie trzeba robić żadnych rezerwacji, a zwyczajnie udać się na miejsce, wejść do kajaka i ruszyć w dół rzeki. Przy dłuższych spływach pomyśleć już należy o wcześniejszej rezerwacji. Ma to o tyle uzasadnienie, że organizatorzy dysponują należytą ilością miejsc, ze względu na konieczność organizacji wszystkiego.