wakacje jako wspaniały czas spędzania czasu na poznaniu zakamarków własnego kraju

Polska szczyci się posiadaniem wielu wyjątkowo interesujących zamków. Przyjezdni chętnie je odwiedzają, głównie w wakacje. Jeśli wybieramy się w podróż oraz planujemy odwiedzić piękne zamki, to na pewno nie rozczarujemy się.

Polska szczyci się posiadaniem wielu wyjątkowo ciekawych zamków. Wycieczkowicze chętnie je zwiedzają, szczególnie w lecie. Jeśli wyruszamy w trasę i pragniemy odwiedzić interesujące zamki, to na pewno nie rozczarujemy się.

Mamy wielką nadzieję, że udało nam się chociaż trochę zaciekawić Cię opisem naszych pięknych polskich zamków. Jeśli szukasz innych propozycji na weekendowe wypady, możesz spodziewać się, iż nasz cykl artykułów na ten temat na pewno będzie kontynuowany. Zwiedzanie Polski również może być fascynującą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją rozpocząć – przed Tobą jeszcze mnóstwo cudownych miejsc do odkrycia!

Zamek Wawel

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Co teraz możemy Ci zarekomendować? Jedną z atrakcji, które niewątpliwie musisz zobaczyć, jest zamek Książ. To obecnie trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce – zaraz za królewskim zamkiem na Wawelu oraz zamkiem w Malborku, które zna właściwie każdy. Książ jest trochę mniej znany, jednak bez wątpienia równie wart zobaczenia. Niestety dla odwiedzających udostępniona jest aktualnie tylko niewielka jego część, jednak już nawet ona robi niesamowite wrażenie. Zamek Książ jest również jednym z najstarszych budowli w Polsce – pochodzi z XIII wieku, dlatego też ogromne wrażenie robi fakt, w jak dobrym stanie się zachował – .

Podczas wędrówki powinno się zwiedzić Zamek Czocha (pełen artykuł). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to miejsce na idealne spędzenie czasu z rodziną, albo jedynie z ukochaną osobą.
Pobyt w tym miejscu można urozmaicić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niebanalne chwile wiodące do nadzwyczaj ukrytych i interesujących zakątków, skrywające sekrety starego Zamczyska w Suchej.

W czasie włóczęgi warto odwiedzić Zamek Czocha. zamek ryn – sprawdź tutaj – ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie historia łączy się z przyszłością. Jest to punkt na idealne spędzenie czasu z rodziną, lub wyłącznie z ukochaną osobą.
Pobyt w owym miejscu jest możliwość wzbogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niebanalne chwile prowadzące do najbardziej zakamuflowanych i intrygujących zakątków, skrywające tajemnice starego Zamczyska w Suchej.