wakacje jako wspaniały czas spędzania czasu na poznaniu zakamarków własnego kraju

Zamek
Przybliża się czas urlopowy i warto zadecydować gdzie spędzimy wyjazdy wakacyjne. Można bezowocnie wylegiwać się na morskim piasku, jednak na pewno powinno się ten cudowny okres spędzić na poznawaniu zakątków własnego kraju, w szczególności jeżeli ten czas spędzamy z pociechami. Wskazane jest udowodnić dzieciom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich nieco przeszłości.

Piękny zamek
Autor: Derbeth
Źródło: http://www.flickr.com

Zaczątek naszej kultury, gdzie o zabytki łatwiej aniżeli w każdej innej części kraju, usytuowana jest wśród uroczych wzniesień porośniętych lasami, wśród malowniczych wapiennych ostańcow, stwarzając wrażenie niezwykłej zgodności zachodzącej między człowiekiem i środowiskiem.

Szlak Orlich Gniazd to obszar leżący między Krakowem i Częstochową. Na początku drugiego tysiąclecia wzniesiono w tym miejscu pierwsze grody obronne, jakie ochraniać miały trakty handlowe w kreującym się państwie piastowskim.
Na wapiennych pagórkach pomiędzy Krakowem a Wieluniem usadowiły się olśniewające zamki, zamczyska i fortece. Obecnie po miejscowościach, w których dawno się znajdowały, prowadzi nietypowy szlak. Wędrówka nim to zagłębienie się w bogatą historię naszego kraju. W malowniczych rumowiskach, a czasami w dobrze zachowanych budowlach, czas się zatrzymał spowijając leniwie stare mury dudniącą życiem przyrodą. Większa część z obiektów nazywanych nazwą Orlich Gniazd zaistniało za władzy Kazimierza Wielkiego. Fortece miały strzec granicy Królestwa Polskiego, również jego metropolii, Krakowa, przede wszystkim przed napadem Czechów od strony Śląska. Szlak Orlich Gniazd to jedna z najciekawszych tras pieszych, rowerowych, bądź samochodowych w całej Polsce. Należałoby przeznaczyć jej weekend, majówkę, lub dłuższy urlop wakacyjny.

W czasie włóczęgi warto zwiedzić Zamek Czocha. Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie historia łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na cudowne spędzenie czasu z rodziną, czy też tylko z ukochaną osobą.
Przebywanie w owym miejscu jest możliwość urozmaicić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niebanalne momenty prowadzące do najbardziej zakamuflowanych i intrygujących zakątków, skrywające tajemnice starego Zamczyska w Suchej.