Wędrówka po górach – co może być potrzebne?

fotka - buty
Jeszcze kilkanaście lat temu zdecydowana większość mieszkańców naszego kraju wolała spędzać wolny czas przed ekranem telewizora. Teraz sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Pokochaliśmy aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Wśród form aktywności, które naprawdę są dzisiaj naprawdę często wybierane wymienia się między innymi piesze wędrówki w góry.

Każdy, kto zamierza udać się na wycieczkę w góry powinien pamiętać o porządnym wyposażeniu. Tylko bowiem wtedy można czuć się nie tylko bezpiecznie, ale również mieć zapewniony pełen komfort. Wyposażenie dla zwolenników wycieczek w góry mają w swojej ofercie wyspecjalizowane sklepy. Jednym z nich jest merrell sklep. Ma on do zaoferowania ogromny wybór butów przeznaczonych na górskie wycieczki, plecaków i innego rodzaju akcesoriów. Merrell sklep to miejsce, w którym znaleźć można artykuły najwyższej jakości dające komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Nie należą one może do tanich, ale osoby, które planują wycieczkę w góry muszą zapomnieć o oszczędzaniu. To jeden z poważniejszych błędów, jaki tylko można popełnić.

image - buty
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
fotka - buty
Autor: David Blaikie
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto wybiera się w góry powinien mieć wysokiej jakości plecak. To w nim musi znaleźć się prowiant składający się z kanapek, słodkich batoników, owoców, wody i ciepłej herbaty. Plecak to również miejsce na kurtkę , która nie będzie przemakać, czapkę, dodatkową bluzę, rękawiczki. Powinno się pamiętać, że osoby planujące wędrówkę w wyższe partie gór muszą mieć ze sobą czapkę, rękawiczki i szalik nawet wówczas, kiedy zamierzają wędrować w porze letniej. Wraz z wysokością temperatura przecież spada. Wśród plecaków, które odznaczają się rewelacyjną jakością znajdują się plecaki 4f. Wspomniane plecaki 4F to naprawdę rewelacyjna jakość za rzeczywiście przystępną cenę.

Oferowane są przeróżne modele, które różnią się między sobą nie tylko barwą, ale również pojemnością i ilością kieszeni. Na sklepowych półkach znajdują się więc plecaki zaskakująco malutkie, jak i te, których pojemność pozwala nawet na trwającą kilka dni wyprawę. W czasie wędrówki znaczenie mają również buty. W przypadku wyższych gór wielkie znaczenie ma wysoka cholewka, która powinna kończyć się za kostką. Dzięki temu staw skokowy będzie miał zapewnioną ochronę przed urazem. Gruba podeszwa zagwarantuje komfort na nawet na wyjątkowo nierównym terenie.