Wesele trzeba odpowiednio urządzić – jak to zrobić

Wiele par ma spory problem z pomysłem na organizację ślubu i wesela. Niektórym marzy się przyjęcie na świeżym powietrzu, inni wolą szykowny lokal, a jeszcze inni decydują się na imprezę tematyczną. O czym trzeba pamiętać w trakcie urządzania wesela?

Wiele par ma duży problem z pomysłem na organizację ślubu i wesela. Niektórzy chcą przyjęcia na świeżym powietrzu, inni wolą wystawny lokal, a jeszcze inni decydują się na imprezę tematyczną. O czym należy pamiętać podczas urządzania wesela?

Kluczowe jest miejsce

Narzeczeni w szczególności mają zagwostkę gdzie wesele zrobić. Klimatyzowana sala w czasie gorącego dnia to często jedyne sensowne rozwiązanie. Z drugiej strony wielu ludziom marzy się uroczystość na świeżym powietrzu, stąd też szukają odpowiedniego parku bądź ogrodu.

Jeżeli interesuje Cię omawiany artykuł, to bez ociągania kliknij tu i przeczytaj oprócz tego inny tak samo absorbujący news wina.

Każde z tego typu rozwiązań ma swoje dobre i złe strony. W domu weselnym możemy liczyć na fachową obsługę ekipy z odpowiednim doświadczeniem.

Organizacja wesela w Warszawie

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

Obsługa, posiłki, a niekiedy też dekoracje – wliczane są w cenę organizacji tego typu przyjęcia. Dość często w praktyce okazuje się, że na najlepszą salę, która spełnia nasze wymagania będziemy musieli poczekać trochę dłużej.
Nieco więcej zachodu kosztować będzie przygotowanie przyjęcia pod namiotami. Poza samym zadaszeniem, stołami, dekoracjami, czy parkietem musimy zorganizować też firmę cateringową i zagwarantować gościom dostęp do łazienki. W praktyce oznacza to, że nie wszystkie oddalone od cywilizacji miejsca sprawdzą się na weselne przyjęcie.

Tematycznie, czy standardowe?

Ostatnimi czasy modne są wesela tematyczne, a więc zorganizowane w określonym stylu – rustykalnym, eleganckim, albo nawiązującym do hobby młodej pary. Nie mniej popularne jest dekorowanie sali weselnej podług konkretnego motywu przewodniego – mogą to być owoce, motyle, kwiatki, albo ulubiony kolor. Niektórzy jednak nie zwracają na to uwagi i stawiają na typowe rozwiązania.

Niezależnie od tego, czy chcecie wasze wesele przygotować uwzględniając motyw przewodni, czy też po prostu zależy wam przede wszystkim na doskonałej zabawie, warto pomyśleć o odpowiedniej rozrywce dla gości. Jakie atrakcje na wesele możemy przygotować?

Wszystko zależy od was i posiadanego budżetu – wypuszczanie gołębi, motyli, albo balonów, pokaz teatru ognia lub fajerwerków, a może karaoke, tudzież pokaz tańca – wszystko to może być ciekawym elementem waszego przyjęcia weselnego. Wystarczy jedynie poszukać odpowiedniej firmy oferującej tego typu atrakcje.