Wycieczki to nie jedynie auta, pociągi oraz samoloty. Wypróbuj na rejs morski lub czarter jachtu!

Sezon letni to idealny czas na urlop nad wodą, niezależnie czy to nad oceanem albo dużym zbiornikiem wodnym. Szczególnie, jeśli jesteśmy zatwardziałymi żeglarzami oraz chcielibyśmy spędzić w samotności lub w gronie najbliższych niezapomnianą, wodną podróż.

Wakacje to idealny czas na odpoczynek nad wodą, czy to nad oceanem czy dużym zbiornikiem wodnym. W szczególności, jeżeli jesteśmy zatwardziałymi sternikami i chcemy przeżyć samotnie lub z rodziną nietypową, wodną podróż.

wczasy - malunek

Autor: Yacht Rent
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteś posiadaczem patentu żeglarskiego, albo masz obowiązkowe umiejętności w żeglarstwie, możesz wynająć łódź motorową lub jacht. Nie musimy mieć konkretnych patentów, żeby w Polsce wynająć jacht motorowy o mocy do 10 kW. Naturalnie, wynajmujący może poprosić o udowodnienie kwalifikacji lub ich prezentację, żeby upewnić się, iż nie wynajmuje jachtu komuś całkowicie bez doświadczenia.
czarter jachtów staje się z roku na rok bardziej popularny. Co jest komfortowe, by wynająć łódź nie musisz być w Polsce. Jest to także opcją w wielu innych państwach, które posiadają dostęp do morza lub dużych jezior. Jeżeli nie chciałbyś robić sobie kłopotu z wynajmem łodzi, kiedy przebywasz już za granicą, warto jeszcze w kraju przejść się do odpowiedniej firmy, w której ktoś uszykuje za Ciebie wszystko. Takie rozwiązanie na czarter jachtów jest niezwykle komfortowe. Nie trzeba już się niczym martwić. Dojeżdżając do wybranej destynacji, po prostu wchodzisz na jacht i odpływasz.
Nie każdy mimo wszystko posiada wymagane umiejętności lub dokumenty dające prawo do uprawiania żeglarstwa, a mimo to chce uczestniczyć w morskiej przygodzie. Nie ma nic łatwiejszego! Nie jest trudno o znalezienie różnego typu podróży rejsowych. rejsy morskie są w stanie dostarczyć taką samą liczbę wrażeń, jak samodzielne żeglarstwo. Niekoniecznie musi to być rejs na ogromnym wycieczkowcu. W ofertach można wynaleźć także rejs kutrem rybackim, jeśli jest to coś, czego szukasz.

Kiedy przekonasz się, że zaprezentowany w tym miejscu artykuł jest wartościowy, kliknij ten link, a znajdziesz więcej (https://uannynowytarg.pl/Szlak_rowerowy_Nowy_Targ_-_Lorencowe_skalki_Opis_trasy,17,12) tego typu tekstów!

Rejsy morskie, podobnie jak czarter, można zarezerwować w odpowiedniej firmie albo w biurze podróży. Również wyprawy za granicą możemy zarezerwować bez problemu.
Rejsy morskie to jednak nie tylko małe podróże. To również trwające ponad miesiąc rejsy objazdowe, kiedy statek zatrzymuje się w interesujących miejscach oraz miastach portowych. Jeśli jednak mamy dużo funduszy i czasu, możemy zafundować sobie całoroczny rejs dookoła świata. W przypadku tego typu wycieczki, postoje trwają dłużej w wybranych portach. W tych momentach, także czarter jachtów jest opcją. Można wypłynąć na mały samotny rejs podczas rejsu!

Możliwości są różnorodne i każdy wyszuka coś dla siebie. Zawsze warto rozważyć morskie wyprawy, ponieważ zwykle są one niezwykłym i odmiennym od pozostałych możliwości przeżyciem.