Wykaz podstawowych zasad dotyczących użytkowania pływającego sprzętu z silnikami na morzy czy zatoce.

Dużo osób marzy o tym, żeby pływać łodzią lub jachtem. Dzięki temu można zaplanować niezwykle ciekawe wczasy nad morzem albo przy innych zbiornikach wodnych. Polskie prawo ściśle reguluje, kto ma możliwość prowadzić podobne łodzie. W wypadku, gdy chce się otrzymać takie uprawnienia, trzeba udać się na szkolenie, a następnie pomyślnie zaliczyć egzamin. Po tym dostaje się patent sternika i można kierować jednostkami pływającymi.

Sporo osób marzy o tym, aby pływać łodzią lub jachtem. Dzięki temu można zaplanować niezwykle ciekawe wakacje nad morzem lub przy pozostałych akwenach wodnych. Polskie prawo dokładnie reguluje, kto ma możliwość prowadzić podobne łodzie. W przypadku, jeśli pragnie się zyskać takie upoważnienia, potrzeba udać się na szkolenie, a potem pomyślnie zdać egzamin. Po egzaminie otrzymuje się patent sternika i może się kierować jednostkami pływającymi.

przekrój - ćwiczenia

Autor: LUDWIK BOEHM
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak ktoś miałby zamiar korzystać z większych silników, to niezbędne będzie zrobienie w takim celu wymaganych uprawnień, czyli sternika motorowodnego. sternik motorowodny może pływać na jednostkach o dowolnej mocy na rzekach i jeziorach, a także w określonych przypadkach na morzu. W związku z tym że policja wodna zwraca coraz więcej uwagi na patenty, to przez zakupem szybkiej łodzi czy wodnego skutera warto tego typu patent mimo wszystko. szkolenia motorowodne (zobacz więcej na tej stronie) można zrobić w praktycznie każdym większym mieście, dużo ich jest także organizowanych w letnim okresie, podczas kilkunastodniowych obozów.

W dalszym etapie, mając już patent sternik motorowodny możemy wyrabiać dodatkowe rodzaje uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Ponadto można uzyskać licencję na holowanie narciarza albo innych obiektów pływających. Kursy motorowodne to wyśmienita okazja dla osób lubiących wodne przygody i wyzwania. To doskonałe rozwiązanie również dla tych, którzy mają już uprawnienia w zakresie ratownictwa, a pragnęliby powiększyć swoje umiejętności. W sytuacji sterownika motorowodnego pasje łatwo zamienić na pieniądze, tym bardziej, że cena samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwej pasji, a pieniądze same przyjdą.

Zobacz ciekawą ofertę w witrynie Akademia Marina.

zakres wszystkich kursów wchodzi przede wszystkim duża ilość teorii, zaczynając od budowy łodzi i silników, a kończąc na znakach które obowiązują na wodnych szlakach. Drugą część tego typu kursów będzie stanowić manewrowanie łodzią.

Podobnie ciekawy artykuł znajdziesz pod tym łączem (http://dominikkania.pl/oferta/dieta-dla-cukrzyka/) – zobaczysz, że jest niezwykle atrakcyjny, zatem zobacz go.

Trwają one przeciętnie do trzech godzin i podczas nich ćwiczy się wszystko, co niezbędne będzie przyszłemu kapitanowi łodzi.