Wynajem jachtów – z kwalifikacjami czy bez?

Czarter jachtów na Mazurach
Czarter jachtu podczas wypoczynku jest wspaniałą okazją na spędzenie czasu wolnego, lecz nie każdy wie, że jest to też możliwe bez odpowiednich uprawnień. W rzeczywistości czarter można podzielić na swoiste kategorie, pierwsza z nich oferuje jachty, przy których wynajmie wymagane są odpowiednie patenty, z kolei druga – zawiera łodzie motorowe, tzw. „houseboat’y”, które zapewniają przyjemność żeglugi. Warto zaplanować urlop jak najwcześniej, bowiem wynajem cieszy się dużą popularnością, a łodzie rezerwowane są na kilka miesięcy naprzód.

Czarter jachtów na Mazurach
Źródło: pixabay.com

W szczególności lubiany jest czarter bałtyk na mazurach, w miejscu którym każdy wynajmujący jacht ma możliwość zwiedzania najbardziej pięknych obszarów Mazowsza i doświadczyć niesamowitych przygód na najwspanialszych polskich jeziorach. Czarter oferuje wiele spółek. Dzięki nim, istnieje możliwość rezerwacji różnego rodzaju jachtów, których cena może być zależny właśnie od jakości i atrakcji, jakie oferują. Niektóre z nich posiadają w wyposażeniu nawet najbardziej znane przyrządy kuchenne, między innymi garnki, czajnik czy noże. Zazwyczaj jachty kryją w sobie także sypialnie, łazienki oraz małe kuchenki, a inne – także i swoisty salon. Zwykle standardowe jachty pomieszczą około ośmiu osób, lecz zaleca się, aby na większości z modeli znajdowało się maksymalnie sześć. Jachty jednak posiadają różne parametry, według których zwykle są wynajmowane. Czarter (www.sofun.com.pl/czarter-jachtow-swinoujscie/) umożliwia w szczególności poznanie nowych miejsc i oznacza wspaniałą przygodę. Koszty czarteru mazurskiego są stosunkowo tanie, ponieważ wynoszą od stu złotych do góry. Finalny koszt jednak jest uzależniony od napomnianych już wygód. Jeśli natomiast ktoś nie posiada właściwych patentów, a chce wybrać się w rejs – dostępny jest czarter bez patentu, oferujący jachty umożliwiające żeglugę osobom bez kursów i zaświadczeń. Niewiele osób wie bowiem, że to możliwe.

Motorowy jacht jest jedną z najbardziej bezpiecznych łodzi, toteż ich prędkość i wymiary nie wymagają od pożyczających patentu, ani zwiększonej wiedzy. Warto też pomyśleć nad czarterem, umożliwiającym wynajem łodzi wraz z doświadczoną załogą. Mazury są miejscem magicznym, dlatego czarter to idealna metoda na zwiedzanie wielu miejsc.