Z jakich powodów golf to taki popularny sport, jak rozpocząć można przygodę z nim.

pole golfowe
Golf od dawna znajduje się w czołówce najpopularniejszych sportów na całym świecie, a w większości miejsc pola golfowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Także u nas powoli zdobywa popularność, chociaż daleko mu jeszcze do tego, co jest na zachodzie Europy albo w Ameryce.

W dużym stopniu bierze się to z błędnego przekonania, że gra w golfa jest tylko dla elit, a przez to wiąże się z ogromnymi kosztami.

Jeżeli rozpatrywana kwestia wydaje Ci się ważna i masz chęć ją zbadać też pod innym kątem, zobacz więcej w witrynie (https://reh-up.pl/jaskolcza-7-15/) – ona też ją omawia.

Jednak takie opinie nie mają przełożenia w praktyce, ponieważ grać w golfa w zasadzie może każdy, i wcale nie trzeba na początku wydawać na to ogromnych pieniędzy. Faktem jest, że coraz częściej na polach zobaczyć można znane osobistości ze świata biznesu czy rozrywki, ale to jedynie świadczy o tym, jakim zainteresowaniem cieszy się ten rodzaj aktywności. A przeciętny Kowalski także poznać może podstawy tej gry i od czasu do czasu spędzić przyjemnie czas. A jeżeli będzie mu się podobać, to wtedy będzie mógł pomyśleć o rozwijaniu swojej pasji i na przykładowo zakupie kompletu dopasowanych kijów.

sportowy sprzęt

Oczywiście jak w przypadku każdego sportu niezbędne jest poznanie jego podstawowych zasad.

Pragniesz poznać także inne podobne posty, jednak nie masz pewności, gdzie ich szukać? Spokojnie – sprawdź więcej w tej treści.

Dlatego też zaczynającym graczom poleca się uczestnictwo w krótkim kursie, które praktycznie każde pole golfowe cyklicznie prowadzi. Podczas tego typu kursu można uzyskać wiedzę o zasadach obowiązujących w tej grze, a dodatkowo nauczyć się odpowiednich postaw i trzymania kija. Kursy realizowane są przez doświadczonych trenerów, którzy pomogą także w odpowiednim doborze sprzętu do sylwetki i preferencji. Taki kurs jest zakończony egzaminem, po którego zdaniu otrzymuje się golfową Zieloną Kartę, czyli dokument umożliwiający grę na wszystkich polach.

Osoby, które mają obawy związane z wydatkami należy uspokoić, że wcale to tak strasznie nie wygląda. Przy każdym golfowym polu powinna się znajdować wypożyczalnia kijów, więc na samym początku nie trzeba będzie wydawać większej sumy pieniędzy. Zresztą w praktyce porządne kije i buty zakupić już można za niewiele ponad tysiąc złotych, a to jest suma bardzo porównywalna przykładowo z kosztami roweru.