Dlaczego Zakopane jest tak często odwiedzanym przez turystów miejscem, jakiego rodzaju atrakcje może ono zaproponować.

Zakopane - góry tatry
Zakopane zwane jest też stolicą zimową Polski, co rok przyjmuje ono około trzech milionów turystów spragnionych wypoczynku i relaksu. W praktyce miasto to popularne jest przez okrągły rok, ponieważ przez okrągły rok będzie tam czekać naprawdę duża ilość atrakcji sportowych, turystycznych i kulturalnych.

Zakopane - Kasprowy Wierch
Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com

Zresztą o bardzo dużej popularności tego miejsca będzie chociażby świadczył fakt, że w pewnych okresach na wjazd do centrum trzeba czekać nawet kilka godzin, a o wolnym pokoju nie ma co marzyć. W lecie ogromnym zainteresowaniem będą się cieszyć piesze wycieczki po okolicznych górach. Wokół Zakopanego rozciągają się szlaki zarówno dla turystów niedzielnych, którzy udają się na takie wycieczki kilka razy w roku, jak też doświadczonych, wprawionych piechurów. Sporo z takich szlaków w słoneczne niedziele jest tak pełna, że ciężko się nimi chodzi, szczególnie jak ktoś idzie w góry w sandałach albo klapkach. Za to w zimie w Zakopanem jest pełno wielbicieli szaleństwa na śniegu, niezliczone wyciągi w mieście i okolicy zachęcają do tego typu formy spędzania wolnego czasu.

Konie w Zakopanem
Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Ale Zakopane będzie popularne również z powodu swoich licznych turystycznych atrakcji. Można go zwiedzać albo samemu, co aktualnie nie jest żadnym problemem jak ma się dostęp do internetu, albo wynająć jednego z przewodników. Zakopane z przewodnikiem to o tyle dobry pomysł, że miasto to ma wiele interesujących i wartych obejrzenia miejsc, do jakich samemu będzie trudno trafić. Poza tym przewodnicy często będą znać historie, opowieści i legendy, jakich z pewnością nie znajdzie się w żadnym internetowym serwisie.

Jeżeli ktoś miał będzie chęci na obejrzenie okolicznych gór, to także będzie mógł to zrobić z kimś doświadczonym. Odpowiedzialny przewodnik po Tatrach powinien doradzić w tym, jak się ubrać na tego typu wycieczkę i co ze sobą zabrać, a pod jego opieką liczyć będzie można na pełne bezpieczeństwo.

Góry są naprawdę bardzo piękne ale równocześnie dość niebezpieczne dla mniej ostrożnych osób, dlatego też trzeba czuć przed nimi respekt i odpowiednio się przygotować.