Zakopane: jakiego rodzaju atrakcje czekają w tym miejscu na przyjeżdżających do niego turystów

Zakopane położone w południowej części Polski od wielu już lat przyciąga bardzo wielu zainteresowanych. Licznie nawiedzają miasto tak fascynaci wędrówek wykonanych pieszo, jak także miłośnicy śnieżnego szaleństwa. Tych mimo wszystko jest tak wielu, że Zakopane jest nawet nazywane „zimową stolicą Polski”. Co sprawia, że to miasto tak chętnie odwiedzają chętni z całego kraju i z zagranicy?

Zakopane znajduje się w południowej części Polski od wielu już lat przyciąga bardzo sporo turystów. Licznie nawiedzają miasto tak miłośnicy długich spacerów, jak oczywiście miłośnicy białego szaleństwa. Tych mimo wszystko jest tak dużo, że Zakopane jest nawet zwane „zimową stolicą Polski”. Co powoduje, że to miasto tak chętnie odwiedzają turyści z naprawdę odległych zakątków naszego kraju?

Wigilia w górach

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia do popularności Zakopanego przyczyniło się położenie geograficzne. Miasto rozciąga się bowiem u podnóża najwyższych naszych gór. Tatry, bo o nich mowa, sprawiają, że zakątek już od sporej ilości lat jest zapełnione turystami praktyczniewłaściwie cały rok. Też w okresie świątecznym, a najbardziej w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Święta w Zakopanem każdego roku spędza wiele osób. Święta w Zakopanem mają niezwykle magiczną moc. Ośnieżone szczyty, kolędy i pastorałki, oświetlone Krupówki – nadają świętom spędzanym w mieście wyjątkowej oprawy. Jednak oferty świąteczne w górach obejmują niezwykle ogromny wybór miejsc. Na oferty świąteczne w górach składają się nie tylko możliwości w samym Zakopanem. Na okres świąteczno-noworoczny chętnych zapraszają także liczne miejsca znajdujące się wokół Zakopanego.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Zakopanem nie tylko zimą? Konkretnie w mieście jest co najmniej kilka miejsc, które należy sobie zobaczyć. Zakopane to nie tylko pełne ludzi i głośne Krupówki, ale również miejsca godne uwagi.

Jak sądzisz? Czy informacje na omawiany temat są niezwykłe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a odnajdziesz w nim dużo genialnych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

Do tych, które uznane za nieprawdopodobnie cenne z pewnością można zaliczyć znajdujący się przy starej ulicy miasta, przy ulicy Kościeliskiej, wykonany z drewna kościółek pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Tuż obok znajduje się najstarsza i zarazemniezwykle znana nekropolia Zakopanego, cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Wielu turystów przyciąga także kolejka na Gubałówkę. Ten w sumie niepozorny szczyt, bo wznoszący się jedynie na wysokość 1126 m n. p. m. cieszy się dużą popularnością, sporo turystów właśnie od wjazdu kolejką na Gubałówkę rozpoczyna swój pobyt w Zakopanem. Naprawdę znaną dzielnicą miasta są Kuźnice, gdzie położona jest dolna stacja kolejki na Kasprowy Wierch.